Acaba Batarya işimi görür mü

durdusinan

Üye
Merhaha ustalar.benim 24v süpürgem var bataryasını degişmek istiyorum ucuz yollu halletsem elimde 18650 piller var.orjinalinde 1.2v 2200 mAh 20 adet pil var toplam 24v yapiyor.ben 18650 pil kullansam 7 adet 25.9 yapiyor.buna hamgi direnç kullanmam gerek 24 olması için veya hangi malzeme kullanmam gerekir.vede 7 adet 18650 işimi gorurmu ayni

Elinizdeki pillerin anlık olarak en az 10 amper ve üzeri akim verebiliyor olması gerekiyor.

Öncelikle pilleriniz bu kapasiteyi karşılıyor mu?

Karşılamıyor ise bu ise girismeyin. Cok riskli.
İkinci önemli konu pillerin punta ile birleştirilerek bağlanması lazim.
3. Konu pillerin bms ile korunması lazim.
4. Konu sarj aletinin de lityum için değişmesi lazım.

Elinizdeki pillerin anlık olarak en az 10 amper ve üzeri akim verebiliyor olması gerekiyor.

Öncelikle pilleriniz bu kapasiteyi karşılıyor mu?

Karşılamıyor ise bu ise girismeyin. Cok riskli.
İkinci önemli konu pillerin punta ile birleştirilerek bağlanması lazim.
3. Konu pillerin bms ile korunması lazim.
4. Konu sarj aletinin de lityum için değişmesi lazım.
18650 pilin teki 6800 mah 7 adet seri baglancak /orjinalindede 20 tane 1.2v 2200 mah pil var. punta olayi halledebiliyorum.
olmazmı yani koruma devresi ile indirsem dc ayarlı devrelerle 26dan 24v a

18650 pilin teki 6800 mah 7 adet seri baglancak /orjinalindede 20 tane 1.2v 2200 mah pil var. punta olayi halledebiliyorum.
olmazmı yani koruma devresi ile indirsem dc ayarlı devrelerle 26dan 24v a

Su ana kadar üretilen 18650 model pillerde 2500 - 3000 mA üzerinde pil uretilmemistir. Üzerinde bu amper bilgisi yaziyor ise o pil sahtedir.

Ayrıca genelde bu kapasite yazan pillerin arti kutup başında pointed tip oluyor. Bu piller söylediğim gibi pointed kafa yapısına sahip ise punta işi de sıkıntılı. Aşağıdaki resimde flat tip pil olması gerekiyor.

Pillerinize ait bir görsel ekler misiniz? Pillerinize kapasite testi yapmanızı öneririm. Muhtemelen 300 - 500 mA kapasiteden fazla çıkmaz. Sahte pil olduğunu düşünüyorum.

Gelelim voltaj konusuna eğer bu pilleri takacaginiz cihazin içinde elektronik devre yok ise sadece anahtarla kontrol sağlanıyor ise bu kadar voltaj farki sorun yaratmaz.

Kolay gelsin.

images (4).jpeg

Su ana kadar üretilen 18650 model pillerde 2500 - 3000 mA üzerinde pil uretilmemistir. Üzerinde bu amper bilgisi yaziyor ise o pil sahtedir.

Ayrıca genelde bu kapasite yazan pillerin arti kutup başında pointed tip oluyor. Bu piller söylediğim gibi pointed kafa yapısına sahip ise punta işi de sıkıntılı. Aşağıdaki resimde flat tip pil olması gerekiyor.

Pillerinize ait bir görsel ekler misiniz? Pillerinize kapasite testi yapmanızı öneririm. Muhtemelen 300 - 500 mA kapasiteden fazla çıkmaz. Sahte pil olduğunu düşünüyorum.

Gelelim voltaj konusuna eğer bu pilleri takacaginiz cihazin içinde elektronik devre yok ise sadece anahtarla kontrol sağlanıyor ise bu kadar voltaj farki sorun yaratmaz.

Kolay gelsin.

Ekli dosyayı görüntüle 82438
vay be düşünmedim orjinal mah yazmadiklarini en fazla 500 mah dediginiz gibiymiş ben o zaman gene orjinal pilini alayim

Sn. durdusinan, 6 adet 18650 pil ve 6s şarj devresi ile amacınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Orjinal 18650 pil ile bir gruplama yapıp yine kullanabilirsiniz. Sadece elinizdeki piller uygun değiller.

Sony vtc5 yasa LG marka uygun akım değerine sahip pil kullanarak yapılabilir.

Orjinal 18650 pil ile bir gruplama yapıp yine kullanabilirsiniz. Sadece elinizdeki piller uygun değiller.

Sony vtc5 yasa LG marka uygun akım değerine sahip pil kullanarak yapılabilir.
Merhaba elinde olan piller nedir bilmiyorum. kapasiteleri birbirine yakın ise ve çalışma süresi bakımından çok düşük kapasitede değillerse pek ala eldeki pillerde kullanılabilir.

Merhaba elinde olan piller nedir bilmiyorum. kapasiteleri birbirine yakın ise ve çalışma süresi bakımından çok düşük kapasitede değillerse pek ala eldeki pillerde kullanılabilir.

Eldeki pillerin sahte olma olasılığı yüksek yukarıda da belirttiğim gibi. ikinci konu pillerin deşarj akımları yüksek değilse süpürge motorunun kalkınma akımını karşılamaz bu pillerin ısınma sisme patlama riskini oluşturuyor. Lityum piller biraz agresif bu konularda.

Merhaha ustalar.benim 24v süpürgem var bataryasını degişmek istiyorum ucuz yollu halletsem elimde 18650 piller var.orjinalinde 1.2v 2200 mAh 20 adet pil var toplam 24v yapiyor.ben 18650 pil kullansam 7 adet 25.9 yapiyor.buna hamgi direnç kullanmam gerek 24 olması için veya hangi malzeme kullanmam gerekir.vede 7 adet 18650 işimi gorurmu ayni

Ucuz yolu olarak elektrikliye çevirmek ve kablolu çalıştırmak .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri