ac sürücü

fomer

Üye
selam bende 2 adet ac sürücü var ama bunları iki ayrı fazdan besliyorum ama nört hattı bazen kesiliyor kesildiği gibi ac sürücüler yanıyorlar çünkü nört gidince faz faz olup yanıyor buna bir çare arıyorum yardımcı olurmusunuz arkadaşlar bye [email protected]

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
hayat kurtarma denen otomat çeşitleri belki işini görebilir malzeme satıcısından bilgi al derim

devreni biraz acıklarsan neden olmasın.motormu suruyorsun bunlarla ? birde notr gidiyo demissin frekans o sırada nerelerde çok düşük frekansta igbt ler cabuk gider suruculerin bundanda gidiyo ola blir birde basit deneme cözümü toprak la nötr ü basitçe sıfırlayabilisin ama bnu tavsiye etmem

Konuyu yeni farkettim. Bir tanesinin önüne kontaktör bağla (220V bobinli) bunun açık kontaklarından 1 cihazı yada her ikisini besle faydası olur.

bence girişine bir kontaktör koyup bu işi çözebilirsin gibi geliyor
fazları da kontaktörün kontaklarından geçir.nötr kesilirse kontaktör bırakacaktır.
nötr neden kesiliyor onu araştır.

Arkadaşım sana N-Ground sıfırlaması tavsiye etmem hayati tehlikeli olabilir.
kontaktörler de işe yaramaz gibi geldi bana çünü trafo nötrü dağıtım hatlarından filan kesilirse
dediğin gibi nötr noktası kayar ve faz gibi olur ve kontaktör çekmeye devam eder...
sana tavsiyem entes'in sitesine bakman olacak orada motor koruma rölelerinden senin ihtiyacını
görebilecek cinsten MKR'ler mevcut . ;)
Ha birde trifase kaçak akım rölesi kullan derim bu rölelerde nötr kaymalarında heme korumaya geçer. ;)

iyi çalışmalar herkese... :)

ayrıca eğer motorları düşük herz'de çalıştırıyorsan sürme frekansını 4khz'den yukarıya çıkartma derim ben frenleme yaptırıyorsan fren zamanlarını kontrol et... :)

1-arkadaşım diğer arkadaşların değindiği gibi kontaktör kontakları üzerinden nötr ve 3 fazı geçir.Nötr gidince kontaktör devre dışı kalır.Dolayısı ile elemanı korumuş olursun.

2-İzolasyon trafosu kullan.380/220 yani 220 yi direk bağlama

Aşırı-Düşük gerilim koruma rölesi veya benzeri bir röle öneririm.
Aşırı-Düşük gerilim rölesi hakkında aşağıdaki linkte açıklama var.

(Tek fazlı ve üç fazlı sistemlerdeki faz yokluğu, faz sırası hatası, aşırı ve düşük gerilim değerlerinden kaynaklanan olası hataları önlemek amacıyla tasarlanmıştır.
I - Üst - Alt Gerilim Koruması: Alt ve Üst gerilim toleransı ayrı ayrı ayarlanabilir. Faz-Nötr arası gerilim değerleri ayarlanan sınırlar içerisindeyse “out” ledi yanar (2-3 kontakları kısa devredir). Aksi takdirde çıkış verilmez (1-2 kontakları kısa devredir). Normal çalışma esnasında gerilim değerinde hata oluşursa ve ilgili faza ait gerilim değeri alt limitin altında ise “under” ledi üst limitin üstünde ise “over” ledi yanar. Fazların biri alt limitin altında diğeri üst limitin üstünde ise “under” ve “over” ledleri birlikte yanar. Bu durum ayarlanan süre boyunca devam ederse “out” ledi söner (1-2 kontakları kısa devredir). İlgili ikaz ledi veya ledleri yanık kalyr. Eğer gerilimler ayarlanan süre bitmeden normale dönerse cihaz normal çalışmasına devam eder ve ilgili ikaz ledi veya ledleri söner.
I a - Fazlarda herhangi birinin değeri “0.5xUn” nin altına düşerse veya “1.5xUn” nin üstüne çıkarsa şartlar ne olursa olsun çıkış gecikmesiz kapatılır.
Fazın değeri büyükse “over” ledi düşükse “under” ledi yanar. )

http://www.krk.com.tr/urunler.asp?aID=19&kID=48

arkadaşlar harika bisite burası hepinize teşekkürler bilmediğim bi sürü şey varmış ya çok saolun

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri