AC Sürücü Seçimi

Ertek68

Profesyonel Üye
Merhaba Arkaşalar;
Bir Fan test ünitesinde, Tek bir sürücü ile 3 - 30 kW arası sürücüler çalıştırılmak isteniyor.
Yani 30 kW sürücü takacağız ama bu sürücü 3 kW motoru bile hataya düşmeden çalıştıracak.
Bu şartlarda çalışacak sürücü bilen var mı...?
Fan olduğu için ağır şart olacak..
Marka model yazarsanız sevinirim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşlar yeni üyeyim.bu sürücüdeki hata kodunu nasıl kaldırabilirim veya silinebilirmi mesleğimi bu sektörde hiç yapmamıştım otomasyon plc öğrenmeye gayret ediyorum.ekranda görünen F 033 yanıp sönüyor

arkadaşlar yeni üyeyim.bu sürücüdeki hata kodunu nasıl kaldırabilirim veya silinebilirmi mesleğimi bu sektörde hiç yapmamıştım otomasyon plc öğrenmeye gayret ediyorum.ekranda görünen F 033 yanıp sönüyor

Ekli dosyalar

• PowerFlex-4M-AC-Sürücü-Kullanım-Kılavuzu-Türkçe.pdf
    1.1 MB · Görüntüleme: 6
Merhaba ; fan test unitenizde kullanacaginiz 30 kw surucunun marka ve modeli ne olursa olsun 30 kw motor sonrasi 3 kw motor denemek icin yada 3 kw motor sonrasi 30 kw denemek icin surucu parametrelerinin degistirilmesi gerektigini dusunuyorum.
Merhaba Arkaşalar;
Bir Fan test ünitesinde, Tek bir sürücü ile 3 - 30 kW arası sürücüler çalıştırılmak isteniyor.
Yani 30 kW sürücü takacağız ama bu sürücü 3 kW motoru bile hataya düşmeden çalıştıracak.
Bu şartlarda çalışacak sürücü bilen var mı...?
Fan olduğu için ağır şart olacak..
Marka model yazarsanız sevinirim.

Fan test ünitenizde farklı motorlar olduğu için her seferinde parametreleri değiştirmeniz gerekir. Bu nedenle bir PLC ve HMI ile reçete hazırlayıp ekrandan ilgili motor parametrelerini sürücüye yazdırmanız pratik bir çözüm sağlar diye düşünüyorum.

Otomatık restart arızası görunuyor. Parametre A451 ayarlayın..
Ekran Görüntüsü (2).png
Ekran Görüntüsü (1).png

en, bildiğim markadan bahsedeyim, Telemecanıque ATV 71 de, 2. motor seceneği var. O parametreye ikinci motorun özelliklerini giriyorsunuz.
Çalıştırmada 2. motoru seçdiğinizde o motoru korumaya alır.

Merhaba ; fan test unitenizde kullanacaginiz 30 kw surucunun marka ve modeli ne olursa olsun 30 kw motor sonrasi 3 kw motor denemek icin yada 3 kw motor sonrasi 30 kw denemek icin surucu parametrelerinin degistirilmesi gerektigini dusunuyorum.
Fan test ünitenizde farklı motorlar olduğu için her seferinde parametreleri değiştirmeniz gerekir. Bu nedenle bir PLC ve HMI ile reçete hazırlayıp ekrandan ilgili motor parametrelerini sürücüye yazdırmanız pratik bir çözüm sağlar diye düşünüyorum.
Elbette Parametre ayarı gerekecek ve HMI ile halledeceğim. Sorun o değil.
Sorun; 30 kW sürücü 3...4... 5,5...7,5........ kW güçlerdeki motorlara ait parametreleri kabul etmeli veya en azından büyük güçteki (örn. 11 kW) bir motora ait parametreler girildiğinde 3 kW motoru düşük akım vb. sebepten hataya düşmeden çalıştırmalı.
en, bildiğim markadan bahsedeyim, Telemecanıque ATV 71 de, 2. motor seceneği var. O parametreye ikinci motorun özelliklerini giriyorsunuz.
Çalıştırmada 2. motoru seçdiğinizde o motoru korumaya alır.

Sn. zeybek Schneider için etiket değerinin yarısına kadar musade eder dediler.
Sizin bu konuda bir tecrübeniz var mı acaba...?
"30 kW sürücü 3...4... 5,5...7,5........ kW güçlerdeki motorlara ait parametreleri kabul etmeli veya en azından büyük güçteki (örn. 11 kW) bir motora ait parametreler girildiğinde 3 kW motoru düşük akım vb. sebepten hataya düşmeden çalıştırmalı."

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri