AC motor sorusu.

salladım1

Üye
arkadaşlar haftaya salı asenkron motor dersinden sınavımız var öğretmenimiz soruları dağıttı içindne birkaçını soracağını söyledi benimde bir sorum var çizim şemasını yapamadım rica etsem bana yardımcı olabilirmisiniz.
Şimdiden Teşekkürler...

Bir stop iki startla 2 adet 3 fazlı asenkron motora kumanda edilecektir. 1. starta basıldığında 1. motor
hemen çalışacak, 10 sn. sonra 2. motor çalışacak, 1. motor duracak. 10 sn. sonra 2. motor çalışacak 1.
motor duracak. Sistem stoba basıncaya kadar devam edecek. 2. starta basıldığında 1. sistem duracak 2.
motor 10 sn. çalışıp 10 sn. sonra duracak. Stoba basıncaya kadar bu işlem devam edecek.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
pek anlaşılır değil mesela duran 1. motor nasıl oluyorsa tekrar durması isteniyor

1. motor çalişmadan nasıl tekrar duracak zaten durmuyor mu?:(((

şimdi ben anlamadım bu soruyu biz çözeceğiz.. öğle mi _?..

bence bu sorulursa link yaz kontrolkalemi ... ....

​yok artık yaa ..

şimdi ben anlamadım bu soruyu biz çözeceğiz.. öğle mi _?..

bence bu sorulursa link yaz kontrolkalemi ... ....

​yok artık yaa ..

biliyorum öğrencisiniz ancak ben senin sorunu gogle amcaya yazdım çıkan sonuçlar aşağıda

http://web.sakarya.edu.tr/~atabek/okul/dersnotu/uy_2.pdf

Start Butonuna Basıldıktan Sonra Zaman Ayarına Bağlı Olarak Duran Devre | Tarık's Blog

http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprog...k/moduller/asenkronmotorkumandateknikleri.pdf

burada similatör var ciz dene
elektrik bilgisi - PROGRAM 0ND0R

2 dakikada bunları buldum biraz araştır dene daha vaktin var takıl bir yerlerde sonra cizimi sun yanlışı sor söyler herkez ama direk soruyu yap dersen bu sana zarar olur fayda değil amaç senin ödevi yada sınavı vermen değil öğrenmen

bak 2 gün daha az face gir daha az oyun oyna dene olmadığı zaman yardımcı olurum oluruz

kolay gelsin

bir işteki başarın ona ne kadar vakit ayırdığın ile ilgilidir ve tabiki o işi ne kadar sevdiğin ile

Son düzenleme:
benim tahminim bu üyemiz soru yu sallamış. üyemizin kullanıcı adından belli.

Arkadaşlara katılıyorum biraz daha bilgi sahibi olup öyle araştırma yapılması daha iyi olur.Bu bir kopya çekmeye benziyor.Şimdi biz yazarız arkadaşta kopyala yapıştır yazdır yapar.

Anlamadım ben hocamın sorusunu sizlere sordum eğerki verebilecek bir cevabı olan varsa beni çok mutlu eder

eğerki bu işlerden iyi anlayan bir ağbimiz sorunun cevabını gönderirise çok mutlu olurum

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri