Ac kontrolü

Bunu görmüştüm 555 li ayarlı açma ayarlı kapama devresi var abimin akvaryumu için düşünüyorum, dc motor olarak elbette. Bunda benzer programlanmış değişken zamanlama var.

Şu anki sistem pompa için mekanik takılmayı önleyin sonra dimmeri tam açın yavaşça kısın, sorunsuz çalışması gerekiyor. Çok düşürürseniz cihaz elbet çalışamaz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
standart dimmer bir kaç watta çalışmaz. led lambalar için kullanılan düşük wattlı ac 220 dimmerler belki çalıştırabilir.
standart dimmer ile çalışabilmesi için 40 watt armut ampulu motora (yüke) paralel bağlamak gerekir.

standart dimmer bir kaç watta çalışmaz. led lambalar için kullanılan düşük wattlı ac 220 dimmerler belki çalıştırabilir.
standart dimmer ile çalışabilmesi için 40 watt armut ampulu motora (yüke) paralel bağlamak gerekir.
Ben dimmer adına demedim, ilk mesajda güç düşürmek istediği söylendi ben de sabit düşüşte kullanılacağı sonucu çıkardım.

evet ama
Bunu görmüştüm 555 li ayarlı açma ayarlı kapama devresi var abimin akvaryumu için düşünüyorum, dc motor olarak elbette. Bunda benzer programlanmış değişken zamanlama var.

Şu anki sistem pompa için mekanik takılmayı önleyin sonra dimmeri tam açın yavaşça kısın, sorunsuz çalışması gerekiyor. Çok düşürürseniz cihaz elbet çalışamaz.
evet ama çok düşürmek mümkün değilmi , ayrıca ac motorlarda yapmak istiyorum bunu eğer takılmayı önlersem pervane ters yönde dönmeye başlayabilir,

Zaten bu motorun basitce devrini ayarlamak mümkün olsaydı zaten üreticisi yapardı. benim bildiğim ac motor devri normalde frekans ile ayarlanır. dimmer ile ayarlamak veya motora seri yük bağlamak iyi bir seçenek değil aslında. motora zarar verebilir.

peki ozaman gönderdiğim videodaki motorun ne farkı olabilir oda 220 ac bir motor ama kontrolü mümkün , ben sabit düşültede kullanabilirim ama sürekli düşürüp arttırmak iyi olur

Son düzenleme:
Özel bir sürücü devresi yapmışlar. Ayarlı bir kare dalga osilatör ve h bridge anahtarlama devresi.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri