Ac elektrik faz ayarı düşürüp yükseltme nasıl yapılır

elime ufak ac de çalışan elektrik motoru geçti ben bu motorun fazı ile oynayarak hızını yükseltip alçaltmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

edit:elektrik motoru küçük bir şey ama fazı dahada arttırarak torkunu azaltıcağım çünkü az kalsın elimi koparıyordu en azında daha hızlı dönecek ama torku azaldığından kontrol etmesi kolaylaşacak

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Son düzenleme:
Motor tipiniz universal motor ise yukarida onerilen dimmer ile motor devir kontrolunu saglayabilirsiniz.

Motor tipiniz universal motor ise yukarida onerilen dimmer ile motor devir kontrolunu saglayabilirsiniz.
a birde bu motor direk prize takılarak çalışıyor 500w lık bir motpr bu
Küçük elektrikli süpürgeden söktüm
Biraz takıp çalıştırayim dedim uçucaktım neredeyse tek prize yanlışlıkla deydim nasıl oldu anlamadım benim bildiğim iki prizede dokununca çarpılıyordu insanlar ben tek birine dokundum yanlışlıkla biraz titretti allahtan ikisinede deymemişim
Prize taktığım gibi zaten direk kıvılcım çıkarttı büyük ihtimalle motor ile elektro mıknatıs kısmı temas etti o yüzden oldu gibime geliyor
Prize taktığım gibi uçtu açma kapama tuşu vardı o tuş ile kapadım allahtan yoksa etrafı yakmıştım sabitlemeden ve kendimi ondan yalıtmadan çalıştırmayacağım bir daha

Bu motorun uzerinde fırça kollektor var. Ark cikmasi normal. Ama bu arkinda seviyesi var. Kollektor kirli ise asiri ark cikar.

Calisirken emniyeti elden birakmamak lazim.

a birde bu motor direk prize takılarak çalışıyor 500w lık bir motpr bu
Küçük elektrikli süpürgeden söktüm
Biraz takıp çalıştırayim dedim uçucaktım neredeyse tek prize yanlışlıkla deydim nasıl oldu anlamadım benim bildiğim iki prizede dokununca çarpılıyordu insanlar ben tek birine dokundum yanlışlıkla biraz titretti allahtan ikisinede deymemişim
Prize taktığım gibi zaten direk kıvılcım çıkarttı büyük ihtimalle motor ile elektro mıknatıs kısmı temas etti o yüzden oldu gibime geliyor
Prize taktığım gibi uçtu açma kapama tuşu vardı o tuş ile kapadım allahtan yoksa etrafı yakmıştım sabitlemeden ve kendimi ondan yalıtmadan çalıştırmayacağım bir daha
Ustam sen bu işe hiç kalkışma, kendine zarar vermeden bu işten vazgeç.

Arkadas, meslekden olmadıgını sanıyorum. Faz yükseltilmez, gerilim yukseltilir. Gerilim yukseltilincede tork düşmez. O söktüğün süpürgede bir devir kontrol sistemi vardır. Oradan yrdım alabilirsini.
Tek prize dokunulmaz. prizin bir girişine kablo takılabilir..

Arkadas, meslekden olmadıgını sanıyorum. Faz yükseltilmez, gerilim yukseltilir. Gerilim yukseltilincede tork düşmez. O söktüğün süpürgede bir devir kontrol sistemi vardır. Oradan yrdım alabilirsini.
Tek prize dokunulmaz. prizin bir girişine kablo takılabilir..
vallaha allah seni inandırsın yoktu bi açıp kapama anahtarı vardı
Ustam sen bu işe hiç kalkışma, kendine zarar vermeden bu işten vazgeç.
zaten tyt ayt çalışıyorum ister istemez ara vereceğim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri