ac dc sürücülerde giriş ve çıkış akımları

selamunaleyküm bir konu hakkında bilgi almak istiyorum yardımı olabilecek bir yorum olursa çok memnun olurum.
sorum sürücülerde giriş akımı ile çıkış akımı neden farklı?
atıyorum giriş akımı 100 amp okurken çıkış akımında 130 amp okuyorum.
sürücünün frekansı 50hz olmasına ragmen

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bu ölçümü yaptığınız andaki giriş ve çıkış gerilimlerinide bize verebilirmisiniz acaba. Eğer çıkış gerilimi daha düşük ise fazla akım çekilmesi doğaldır.

Sürücünün çıkışlarını ölçü aletiyle ölçüyorsanız, yanlış ölçüm yapıyor olabilirsiniz.Sürücü çıkış akımını, sürücününz dijital ise panelden görünüz.Giriş akımını ise sürücüden uzak bir noktadan ölçerseniz daha iyi olur.

Sürücü çıkış akımlarını normal multimetre ile ölçerseniz 1.5-2 katı fazla bir akım okursunuz.
Doğru değerleri sürücünün üzerinden görebilir ya da true RMS ölçü aletleri ile ölçebilirsiniz.

inverter çıkışları sinüs değildir, khz ler seviyesinde kare dalgayla oluşturulan sinüsü andıran çıkış şekli vardır. dolayısıyla sıradan ölçü aletiyle çıkış akımını doğru ölçemezsiniz. ölçtüğünüzde yanlış değerdir.

inverter çıkışları sinüs değildir, khz ler seviyesinde kare dalgayla oluşturulan sinüsü andıran çıkış şekli vardır. dolayısıyla sıradan ölçü aletiyle çıkış akımını doğru ölçemezsiniz. ölçtüğünüzde yanlış değerdir.

merak ettim eger dedigin dogru ise sürücü icerisindeki parametrede gördügümüz ölçüm degeri aynı multimeter mantıgı ile çalışmıyormu?
oda multimeterler gibi bize yaklaşık bir deger vermezlermi?

aynı şeyi bende merak ediyorum. 24-48V arası Dc voltaj kaynağından max. 50A okurken motor sürücüsü ile motor arasında 110A'e kadar akım okuyorum.

Arkadaşlar bende merak ediyorum bu konuyu elimde 22kw sürücü var 380v giriş gerilimi 16.5hz de 133v cıkıs gerilimi 21.50A cıkış akımı gösteriyor motor cıkıs uclarından pens amper metre ile ölçüm yapınca sürücü üzerindeki değer tutuyo 21 22 a gösteriyor
Esas konu sürücü girişindeki akım değerini ölçünce 4.8 5.2a akımlar görüyorum bunun sebebini bilen var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri