AC DC adaptör

arkadaşlar benimde bilenlere bi sorun olcak ben merakımdan ve yapmak istediğim bi şeyin malzemelerini almak için evdeki ışıldağı parçaladım içindeki trafoyu çıkartıp trafonun çıkış uçlarına yaptığım rüzgar tiribününü bağlıcaktım ve rüzgarla ışıldak şarj edicektim ama elektrik üreticeğim motor dc motor olduğu için dc voltaj üreticek acaba trafo ac mı yoksa dc voltaj çıkışlıydı bunu bilmiyom sorum trafo çıkışı ac mıdır dc mıdır ve trafoda artı eksi kutupları var mıdır bu arada elektriğide sarjlı matkabın ucuna vantilatör pervanesi taktım rüzgarda döndükçe eletrik üretiyorum ama nasıl depolucağımıda sizin sayenizde halletcem

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
şarjlı maktabun ucuna pervane takınca nasıl elektrik üretiyorsunuz? Yani matkabın fişinden gerilim mi elde ediyorsunuz anlamadım ben...

arkadaşlar amerikadan gelen bir mini projektör cihazı var ve bunun adaptörü tr piriz çevirici alsamda çalışmadı voltaj uygun değilmiş daha sonra 6v 1000ma diye internetten aynı 6v 1000ma ataba marka bir adabtör aldım aynıdır çalışır diye denerim dedim aleti çalıştırdı ama fazlamı güç veriyor nedir aletten normalde çıkmayan cızırtılar çıkmasına neden oluyor tabi fazla çalıştırmadan sizlerden yardım istemeye karar verdim.

usa adaptörün üzerinde yazanlar:
ınput:120v ac 60hz
output:6v dc, 1000ma 6va

yeni ataba adabtörün üzerinde yazanlar:
prı:230v-50hz 13.8w
sec:6v-1000ma 6va

sorunun neden kaynaklandığını bilen bir arkadaş varsa şu işi bi çözelim allah aşkına ya kafayı yedirtti makine

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri