Zor bir devre değil ama soruyu senin çözmen lazımki öğrenesin.Gerekli forrmülleri uyguladığın zaman kolaylıkla çözebilirsin.Zaten hocada belirli bir yöntem istemiyor.

Bu arada konuyu yanlış yere açmışsın.

cevaplar
1-empedans
r2+c2+r3=3+5+99=107 ohm
20 ohm bobın ıle paralel
20*107/20+107=16.85 ohm
23+2+16.85 serı haldeler
zt=41.85 ohm
2-toplam akım
ıt=v/zt=19/41.85 =0.45 amper
3-l bobının uzerınden 0.0379 amper
r2-c2-r2 uzerındenıse 0.071 amper
4-pılın gucu
ıt*vt=0.45*19=8.55watt
5-pr1=4.65 watt
pr3=0.49 watt
bazı yerlerın sadece sonuclarını verdım bılerek cozumunude nasıl yapıldıgını herhalde anlamısınızdır.sıze bu kadar kopya yeter herhalde banada antreman olmus oldu bu soru

yandık desene ben ikinci sınıfım ve birinci sınıftan girecem en son ne konu işlediler bilmiyorum ama bizim hoca inşallah tanım sorar:D

yandık desene ben ikinci sınıfım ve birinci sınıftan girecem en son ne konu işlediler bilmiyorum ama bizim hoca inşallah tanım sorar:D

:D AC. Devre Analizinde tanım sorusu çıkması imkansıza yakın gibi. O kadar vahim bir durum...

AC.'de yapılması gereken sürekli soru çözmek ve okul dışındaki fotokopicide yüzde75 çıkmış sorular vardır en az 2 gün sorularla kafa patlatmak. Tabi bunların hepsi dersi geçmek için ACDevre analizini öğrenmek sınava hazırlanmaktan hem daha zevkli hem daha kolay... Başarılar...

okuldan okula göre değişir bu dersin soru içerikleri.Dersin hocasına bağlı yani.

r-l-c devreleri,sinüsel büyüklükerin toplamı nasıl oluyor

Öncelikle merhaba. Aranız çok yeni katıldı ve yardımınıza ihtiyacım var. Elimde D.C. DEVRE ANALİZİ DERSİNİN notları var ama çözümleri yok acaba çözebilecek varsa göndersem bana yardımcı olurmusunuz.Olumlu yada olumsuz geri dönüüş yaparsanız sevinirim...

Elindeki notlarda soruların çözümü olmayabilir ama internette arama yaptığında farklı kaynaklar var doğru akım dersi ile ilgili elindeki soruları onlara göre çözebilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri