Ac çıkışı dc ye çevirme

Bu modülün giriş gerilimi 35 volt maksimum

Sizin trafoyu doğrultup filtrelediğinizde 39 voltlara çıkacak. Bu durumda modülünüz arızalanabilir.

İmkanınız varsa trafo çıkışını doğrultup kondansatör bağlayıp kaç volt dc aldığınızı ölçermisiniz ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kusura bakmayın o kadar anlamıyorum bu yazdıklarımı internetten araştırdığımdan anladığımı yazıyorum.

Peki 18 olan uçları dc ye çevirince kaç volt çıkış alınır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
18 x 1.41 = 25.38 volt teoride voltaj alirsiniz. Bir iki volt yukari yada asagi.

Ama anfilerin yapisini goz onune alirsak bi devreden 1 amperden fazlasini alabileceginizi dusunmuyorum.

Bu akim size yeterse isinizi yukaridaki nodul görür. Modul ile trafo arasina dogrultucu devre koymayi unutmayiniz. Yoksa module Ac voltaj gelir ve arizalanir.

Serkan_48 bey 28 uçları köprü diyot ve kondansatörle doğrulttuktan sonra sizin önerdiginiz aliexpress deki ürünüde eklersek istediğimiz olur herhâlde.bana köprü diyot ve kondansatörün numarasını verirseniz hemen sipariş ederim.

Köprü tipi diyot için minimum 3 amperlik bir diyot öneririm. İlerisi için 10 amperlik şu ürünü alabilirsiniz.

KBU 10M adlı köprü diyot.

Kondansatör olarak 2200 mF 63 volt bir kondansatör işinizi görecektir.

V-2200UF-microfarad-capacitors-18-35mm.jpg_220x220.jpg

Bu ikisini bir pcb de yada en azından delikli bir pertinaksta birleştirip kullanabilirsiniz.

Serkan_48 bey Yardımınız için çok teşekkür ederim aliexpress deki ürün ayarlı mı istediğimiz voltaja ayarlayabilirmiyiz.

Rica ederim.

Aliexpress teki urun voltaj ayarlidir. Ancak sizin linkini verdiginiz urunde voltaj ayarli ayni zamanda kendi ekranina sahiptir. Fiyatida makul duzeyde bu modulu aliexpress ten gelmesi icin beklemeye gerek yok bence.

Yinede secim sizin belki alideki fiyati cok daha uygundur.

Kolay gelsin.

Eğer orta ucu kullanmadan köprü diyotu bağlarsanız 56 voltu doğrultmuş olursunuz kondansatör üzerinde 80 volta yakın görürsünüz.
köprü diyotun alternatif uçlarını kenardaki uçlara bağlayın , köprü diyotun + ucuna kondansatörün + sını orta ucunada kondansatörün - sini bağlayın. kondansatör üzerinde DC 40 volt elde etmiş olursunuz . köprü diyotun - ucu boşta kalacak.
http://www.bristolwatch.com/ele/basic_ac_rectification.htm

Beyler yeniden herkese merhaba ben bu aliexpress deki ürünü getirttim şimdi sırada ac yi dc ye çevirme kaldı onun için alttaki videodaki gibi yapsam olurmu malzeme ne olmalıdır tam olarak ona göre malzeme alacağım.

Aliexpress ten hangi urunu getirttiniz?

Videodaki gibi vir dogrultucu yapabilirsiniz.

Size tavsiyem 6A10 diyottan 4 tane alin. 1000 mf yada 2200 mf 50 volt bir kondansator aliniz. Aynen videodaki gibi birleştirebilirsiniz. Aslinda bir delikli pertinaksa yapsaniz daha guzel olur.

Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri