ACİL KOMPANZASYON YARDIM

rotork

Üye
Şimdi benim bir sayacım var bu sayac yuzde 50 enduktif yüzde 42 kapasitif yazdırıyor kompanzasyon pano kapalıyken bile aynı bugun kompanzasyon panoyu manuel devreye aldım fazla kompanzasyon kondansator devreye aldım yine aynı sayacı degiştirdim yine anı neden olabilir acil yardım sagolun.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Once bir yuk analizi yapmaniz lazim es zamanli reaktif olmaz fakat farkli saatlerde iki farkli reaktif gorulebilir yada fazlarin birinde reaktif digerinde kapasitif yuk varsa Buda sayaca reaktif yazdirabilir

Birde sunu sorayim neye gore manuel devreye aldiniz

Elle kompanzasyon panosunu devreye aldık şimdi iki trafo var trafo degştiriyoruz yıllda iki defa boyle sıkıntı olmazdı ilk defa yasadık bu sıkıntıyı sistemde 1 trafo devrede raktif röle 1 re sistemi tamamlıyor güce gore girip cıkıyor kompanzasyon ama kompanzasyon unu kapatdıgım da kapasitif yazdıracak bir sey kalmıyor sabit kondansatörler kapa lı anlayamadım yardımda bulamadım kime sorduysam cevsp yok gibi

Elle kompanzasyon panosunu devreye aldık şimdi iki trafo var trafo degştiriyoruz yıllda iki defa boyle sıkıntı olmazdı ilk defa yasadık bu sıkıntıyı sistemde 1 trafo devrede raktif röle 1 re sistemi tamamlıyor güce gore girip cıkıyor kompanzasyon ama kompanzasyon unu kapatdıgım da kapasitif yazdıracak bir sey kalmıyor sabit kondansatörler kapa lı anlayamadım yardımda bulamadım kime sorduysam cevsp yok gibi

Sayaç ölçümünüz og. den ise kompanzasyon röleniz cosinüsfiyi 1 yapsada ceza kaçınılmaz olur.Nedeni ise ag referanslı kompanzasyonlar sadece yük tarafını kompanze eder.Trafo kayıplarını görmez ve sayacınız og kısmından ölçüm aldığı için reaktifin tamamını görür ve cezaya girersiniz

Fazlar arasinda reaktif guc orani +_%10 dan fazla ise sayac enduktif ve kapasitif de yazabilir.Fazlar arasi dengesiz yuklerinizi kontrol ediniz.

Son düzenleme:
Akımlar dengeli yani kompanzasyon pano kapalıyken kapasitif yazar mı

Doğru cevabı verebilmek için bir kaç soruyu cevaplamanız lazım.
1) Kompanzasyon OG demi,
2) Var ise sabit grubun değeri nedir,
3) Sistem ag ise kablo boylarının mesafesi ne kadar?
4) Yük yok iken sayaç kaç kVAr cap.reaktif yazıyor,
5) Kondansatör güçleri nedir?

Arkadaş burada tam bilgi veremiyor gibi, bana söylediğine göre, 2 adet 2500 kvA trafodan birini değiştirdikden sonra bu arzası oluşmuş.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri