ABB senkrom motor ve MM440

alperkara

Üye
Selam

Sevgili ustalarım MM440 ile ilgili bir uygulamada yardıma ihtiyacım var. Oldum olası siemens sürücülerle yıldızım barışmadı. sürücüyü motoru en iyi performans icin ayarlamak istiyorum ..PLASTIK EXTRUDER uygulaması icin motorun bilgileri aşagıdaki resimde oldugu gibidir.

bu motor icin bir ayar yapıldı driver a ama.. motor istedigimiz devre yukselmiyor ve.. maksimum akıma yukseldi etiket deyerlerindeki devri bulmadan
şimdiden tesekkurler..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ABB motorun etiket değerlerini birebir girmelisin.Verdiğin link bozuk indirme yapamadım ama motorun nominal frekansını ve devrini birebir girmelisin yoksa akım problemi ile karşılaşırsın.Mesela; 77.8 Hz , 2500 devir ise birebir bu degerleri gir 50 Hz üzerinden hesap yapıp invertere girme ekstruder makinalarında düşük frekanslarda yüksek tork ister bunun için 1300 no'lu parametreden vektor kontrol secmelisin.Motoru hızlı devreye aldıktan sonra 1910 ve enkoder var ise ki vardır 1960 nolu parametrelerden MOTORU BOŞA alıp optimizasyon yaparsan iyi olur.ABB motorlar ciddi parazit yayarlar ve bu parazit motorun enkoderini etkilerse F90 arızası ile karşılaşabilirsin mümkünse motor güç kabloların ekranlı olsun.Gerekiyorsa harici bir toprak kablosu daha cekerek bu parazitin sistemini etkilemesini minimize etmiş olursun.Kolaylıklar dilerim :D

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri