ABB S4 IRB6400 tool tanımlama.

de_staco

Üye
arkadaşlar merhaba,

ABB S4 IRB6400 robot için tool tanımlamaya çalışiyorum. jogging sayfasında tool u secip new.. butonundan yeni bir tool oluşturuyorum.gerekli ayarlamaları yapıp 4 noktadan tool kalibrasyonunu seçiyorum.Bundan sonra yapmam gereken robota bağlı olan tool ile sabit bir noktaya 4 farklı taraftan,açıdan yaklaşıp noktaları modif etmem gerek.

Sıkıntı şudur; robot linear de iken birinci noktayı modif ediyorum ama farklı yön ve açılardan aynı noktaya yaklaşamam haliyle.robot eksenlerini bağımsız olarak haraket ettirerek (4,5 ve 6. eksenler için) birinci noktayı modif ediyorum ama ikinci nokta için 1,2 ve 3 eksenleri kontrol etmem gerekiyor.Bunun için tool kalib sayfasından çıkıp jogging sayfasına geçtiğimde bağlangıçta ayarladığım birinci nokta siliniyor.

ABB robotlarda tool tanımlama nasıl yapılır acaba. teşekkür ederim.İyi çalışmalar diliyorum.

robotik konu başlığı altında bayağı mesaj var.robotlar konusunda deneyim sahibi bir çok arkadaş mevcut ama anlaşılan kimse abb robotlarda tool tanımlaması yapmamış.Bence bu arkadaşlar adına büyük kayıp. Ben öğrenebilirsem sizede anlatırım söz...

bu cnc lerdiki başlık tanıma gibi birşey mi?

olabilir.emin değilim.

be setup tool diye bir routine var onu çalıtırarak yapmayı dene.

tam olarak nereden çalıştıracağım.Hiç rastlamadım .

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri