ABB sürücü frenleme dirençleri

calivaron

Üye
ACS800-01/U1, 2,2 kW sürücülerimiz için ABB SACE08RE44 tip frenleme direnci almak istiyorum. Sürücü motor duruşu esnasında frenleme dirençlerine aktarması için yapmam gereken sürücü parametre ayarlarını biliyorum fakat bu dirençlerin yanında kıyıcı (chopper) da kullanmama gerek var mıdır?
Yoksa dirençleri direkt sürücünün R+, R- uçlarına bağlamam yeterli midir?

Manualde uygun sürücü/kıyıcı/direnç 'i seçin yazıyo. Burada adı geçen kıyıcı sürücünün içindeki haricinde birşey mi?
Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba küçük güçlü sürücülerde kıyıcılar dahili olarak bulunmaktadır.

O sürücüde zaten brake chopper yani fren kıyıcı devresi mevcut. Yapman gereken 27.01 den bu özelliği aktif etmen. Yüksek gerilim korumasını 20.05 den kaldırman. Ve 27.03 den frenleme direncinin değerini girmen. Ve en önemlisi duruş rampasını ve frenleme direnci aşırı yük korumasının ayarlarını düzgün bir şekilde yapman. Bu arada pardon yapmam gerekenleri biliyorum yazmışsın. Kısacası bahsettiğin sürücüde fren kıyıcı devresi mevcuttur ve direnci R+ ve R- uçlarına bağlarsan tamamdır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri