ABB Sürücüler

Merhabalar, yeni bir konu açmak istiyorum. Elimizde 9/7/5 MVA güçlerde 3 adet ACS6000 serisi sürücü mevcut. Ara ara CCB kartı ile alakalı faultlar alıyoruz, problemin CCB kartı ile alakalı olduğunu düşündüğümüz için yedek olarak aldığımız CCB kartlarına konfigürasyon ve parametreleri yüklemek istiyoruz. Bunun için Drivewindow 2.20 programı yedek kartımıza restore işlemi yapıyoruz. Ardından mevcut sürücüden aldığım parametre yedeğini yüklüyorum fakat Ek'teki resimde görülen hataları alıyorum. İlave olarak normalde parametre 105.04 CH3 Node address 21 olması gerekirken bunu 254 olarak görüyorum. Bu konuda bilginiz var ise; yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• UF_EXU_HATA.jpg
    UF_EXU_HATA.jpg
    419.6 KB · Görüntüleme: 35
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba Abb acs580 sürücü de start sinyalini kalici mandal butonla veriyoruz enerji kesildiginde tekrar geldiğinde mandal buton hep start sinyalini tekrar verecegi icin motor enerji gelir gelmez calismaya basliyacak bunu parametrelerden kontrol etme imkanimiz varmi yoksa kumanda devresimi yapmamız lazim.
Yardımınız icin teşekkür ederim.
Merhaba Abb acs580 sürücü de start sinyalini kalici mandal butonla veriyoruz enerji kesildiginde tekrar geldiğinde mandal buton hep start sinyalini tekrar verecegi icin motor enerji gelir gelmez calismaya basliyacak bunu parametrelerden kontrol etme imkanimiz varmi yoksa kumanda devresimi yapmamız lazim.

ABB ACQ580 serisi sürücüyü Weintek MT8071İE touch paneli üzerinden multi pompa kontrolü yapmak istiyorum.Haberleşme için eft slotu ve modbus ile yapmak istiyorum. Fakat sürücü ile touch panel arasında bağlantı kuramıyorum veya kurulsa bile touch panel üzerinden girdiğim frekans vb parametreleri sürücüye aktaramıyorum. Touch panel üzerinden de sürücüye ait herhangi bir veriyi okuyamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?

İyi günler kolay gelsin fabrikada sürücü varda FTP sürücüyü devreye aldığında hatta veriyor çalışmıyor çıkış fazıyla ilgili neyapıla bilir bütün acibitileri değiştirdik aynı hatayı veriyor ne yapıla bilir

Merhaba, sürücü model ve verdiği hata kodunu paylaşabilir misinz ?
İyi günler kolay gelsin fabrikada sürücü varda FTP sürücüyü devreye aldığında hatta veriyor çalışmıyor çıkış fazıyla ilgili neyapıla bilir bütün acibitileri değiştirdik aynı hatayı veriyor ne yapıla bilir

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri