Abb robot compactflash ımage hk;

Arkadaşlar merhabalar;
ABB robotların, örneğin DSQC639 içinde kullanılan compact flashlarının image alıp boş flasha atıp kullanabilir miyiz? Kullanan var mı?
Kartın imajını aldım, ama deneme yapmadım, deneme yapan arkadaş olursa paylaşabilir mi burdan ??

Son düzenleme:
kullanılabilir. Hangi program ile aldınız ?

Win32DiskImager diye bir program fakat, CF yazmak için aldığım dosyayı göremiyorum nedense

bu arada HASH diye bi seçenek var, onu ne seçmem gerekir ki??

seçenek altında
- NONE
- MD5
- SHA1
- SHA256 yazıyor.

ben NONE seçerek yazdırdım. fakat robotta ne zaman deneyebilirim bilmiyorum :)

Son düzenleme:
bugün denedim yeni CF yi. mevcutta 5,13 ile sistem kurulu olan kabine, daha önceden 5,15 ile kurulu olan sistemi taktım. tabi içinde 5,15 olan CF başka bir kabine ait, açıldığında C-START yapabilmek için kullanıcıyı da kaldırdım. ki bu işlemi yaparken, robot restart yaptığımda nedense bir daha açılmadı. sanırım güç katında bir sıkıntı vardı, bende tetiklemiş oldum. yeni CF yi taktım ama flexpendant üzerinde image yüklenemedi gibi bir hata verdi. eksik yaptığım ne var ki ???

son denememe göre içine farklı sistem attım, tabi şunu da belirteyim ki karta ait 2 dizin var, BOOT ve USER. buraya kadar bi sıkıntı yoktur herhalde..
USER altındaki dosyalar varken de, ki ben az önce USER tarafını biçimlendirip tekrar denedim. DSQC639'a taktığımda açılırken flexpendant haberleşmeye çalışıyori beyaz ekranda sürekli yüklüyor, DSQC639 üzerindeki durum ledi ise normalde yeşil sabit yanarken kırmızı yanıp sönüyor. ne yapmam gerekir??

uğraşlarım sonunda, 2GBlık flash kart, 1GB oldu :)
Güzel bir soru geliyor:
Bu iş için kullanmam gereken cf, herhangi bir cf olabilir mi yoksa endüstriyel seri mi olması gerekiyor ?

Son düzenleme:
endüstriyel kullanım olanı kullanın.

acronis true image 2019 programı kullanarak yedek aldım. sonra sıfır alıp taktığım CF'yi PC'ye taktım, kurtarma sekmesine girdim. dosyayı seçip tamam dediğimde INTERNAL diye gizli bi klasörden başlıyor geri yükleme yapılamadığını, atlayıp deneme amacıyla diğer dosyaları atsın bi diyorum. tüm dosyaları sıradan hata veriyor geri yükleme yapılamadığı konusunda. neyi eksik yada yanlış yapıyorum. sizler ne programı kullanıyorsunuz??
ayrıca çalışan sistemden alıp kullandığım için, haliyle 2 ayrı dizin çıkıyor, BOOT ve USER adında.
bunların 2sini de mi almam gerekiyor, sadece BOOT tarafını mı almalıyım?
ikisini de alıp, USER tarafındaki dosyaları silip dışarda kurduğum sistemi atabilir miyim?
deneme olarak sadece BOOT tarafını alıp, boş CF'ye yükledikten sonra robota taktığımda yeşil LED zaten yandı da, sarının da sabit (yada çok hızlı yanıp söndüğünden farkedememiş olabilirim) yandığını gördüm.
nerde neyi eksik yaptığıma yardımcı olur musunuz ??

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri