abb rel 670 ve ret 670 röleler?

efe43

Üye
sayına arkadaşlar bu yüksek gerilim röleleri hakkında bilgisi olan arakdaş varmıdır elinde software ve döküman olan bir aradaş yardım edebilirmi saygıalrımla

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Hangi röleler için yazılım arıyorsun?

Son düzenleme:
...ABB REL 670/650 ile ilgili neredeyse sadece inigilizce döküman var. Ama özetle söylemem gerekirse, bu yüksek gerilim röleleri, bildiğimiz fonksyonel rölelerden hiç bir farkı yok neredeyse. İşlev hep aynı: Yüksek gerilim parametrelerini analiz eder ve gerekli açıp-kapamayı gerçekleştirir...

-------------------------------------
"Bu hayatta ve işte tek başınıza yapamazsınız.
İş konusunda amirinize danışın, hayat konusunda da
başından geçirmişe sorun."

evet bunun özelliklerini biliyorum daha önceki çalıştığım yerde siemens siprotec ler vardı mantıklarını biliyorum bu rölelere bağlanmak için programı lazım ingilizce dökümanda olur bu rölelerin tarih leri ayarsız ve hataları izlemekte zorluk çekiyoruz kısacası eğer elinizde varsa yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

Merhaba röle katologları için ABB nin sitesin ikontrol ettin mi ? ( Muhtemelen etmişsindir ama :)) ABB nin bütün programları lisans ile firma tarından satılıyor. Ama bazen kullanıcı için basit katologları ve kullanıcı programlarını veriyorlar. senin için bi arşivime bakıcam genede. eğer bişile bulursan seninle paylaşıcam. iyi çalışmalar kolay gelsin.

Merhaba efe;

rel 670 de değişiklik yapak için şu adımları izle :
Settings/General Settings/Time/System time ( bundan sonra aşağıdaki adımları izle )
1- ok tuşlarını kullanarak değiştirmek istediğin parametrenin üstüne gel
2- Değiştirmek istediğin kısım ışıklı hal adığında 'E' tuşuna bas
3- değişiklik yapmak istediğin dijitler yada harfler üsütnde ok tuşları ile gez
4- yukarı ve aşağı tuşlarınıda kullnarak rakamları yada harfleri değiştirebilirsin
5- istediğin değişklikleri yaptıktan sonra birkez daha ' E' tuşuna bas
6- sol ok tuşuna basarak bir üst menüye geç
7- yaptığın değişklikleri doğrulayrak aktif hale getirmek için "yes " ve " no " tuşlarından birini seç ve " E " tuşuna basarak yaptığın değişiklikleri doğrula.
8- terkar sol ok tuşuna basarak bir üst menüye dönebilirsin

ret 670 için de aynı yolu kullanabilirsin.

Umarım yardımcı olabilimişimdir. Eğer eksik bir yer olursa gene yardımcı olmaya çalışırım.

Bu röleleri kullandığına göre büyük trafolar olmalı çünkü bu röleler diffransiyel röle mesafe koruma rölesi :))

saygılarımla.

gönderdiğim dökümanlar işine yaradımı, ne durumdasın her hangi bir aşama kaydettinmi.

Merhaba ABB YGröleleri PCM600 programını indirmeniz ve röle pack setuplarını kurabilirsiniz

MERHABA ARKADAŞLAR BİZDE METAL CLAD HÜCRELER VAR. SF6 KESİCİLİ. REF542 PLUS RÖLE İLE BAĞLANTLI. EMERGENCY ON DİYE BİR ALARM GELDİ. RESET ATTIM. KÖPRÜLEDİM ARIZA SİLİNMEDİ. BU YÜZDEN KESİCİYİ KAPATTAMIYORUM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİRİM TŞK

illa kesiciyi kapatacagım diyorsan açma yardımcı rölesini çıkarıp besle , abb nin bu rölesi bizim sistemde yok ve programı güncelleyemeyecegimdende yardımcı olamayacagım malesef

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri