ABB PM 564 PLC Analog giriş ayarı

Arkadaşlar merhaba ABB PM564 eth PLC kullandığımda analog modül girişini 0-10V değilde 0-20mA kullanmak istiyorum.Neden diğer seçenekler çıkmıyor.
Abb analog.jpg

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
0-10 V haricinde hiçbirşey yok.Diğer modellerde ilave olan analog modüllerde 0-10V, 4-20 mA hatta 0-20 mA de var.

0-10v var sadece. ama 500 ohm luk direnç takarsan 0-20 ma e çevirebilirsin.

All forum teşekkürler.Deltada akım yapacaksak I-V arasına köprü atıyordum.Bunda da öyle birşey yapmama gerek var mı?Direnci nasıl hangi uçlara bağlıyorum şeması var mı?

Aynı girişi dijital giriş olarak kullanabiliyorsanız bu durumun nedenlerinden biridir.
Anlayamadığım hem dijital hem -10-10V hem de 4-20mA nasıl olacak ?
iki adet multi analog kanal(Hem akım hem de gerilim ölçen) 200 dolar (tanesi 100 dolar).
Ayıptır sorması siz CPU yu kaça aldınız ?

Aynı girişi dijital giriş olarak kullanabiliyorsanız bu durumun nedenlerinden biridir.
Anlayamadığım hem dijital hem -10-10V hem de 4-20mA nasıl olacak ?
iki adet multi analog kanal(Hem akım hem de gerilim ölçen) 200 dolar (tanesi 100 dolar).
Ayıptır sorması siz CPU yu kaça aldınız ?
Seagate kardeşim teşekkürler.ABB PLC de dediğiniz gibi Analog girişleri Dijital giriş olarak kullanabiliyoruz.Üstte resimde gösterdiğim yerde dijital input ve Analog İnput 0-10 V seçeneği var, diğerleri (4-20mA) yok.ABB 564 PM-RP modelini kullanıyorum.Onda 8DI-6DO- 2 AI ve 1 AO cpu üzerinde var.Fiyatlardan pek haberim yok arkadaşım alıp gönderdi.(500-600TL arası sanırım)

(8)AI0 ile (12)M arasına bağlayın. başka PLC de denemiştim bunda da çalışır sanırım. köprü atacağın uç yok, köprü 4-20 ma bulunan modüllerde oluyor.

Merhabalar,
Elimde PM564 eth plc var analog değer nasıl okuya bilirim?? LM35 sıcaklık değeri okumak istiyorum.Yardım eder misiniz??

Merhabalar,
Elimde PM564 eth plc var analog değer nasıl okuya bilirim?? LM35 sıcaklık değeri okumak istiyorum.Yardım eder misiniz??
biraz detay vermeniz lazım ne yaptınız, nerede takıldınız. Analog derken 0-10v mu 4-20ma mi? klemens bağlantılarını nasıl naptınız vb.

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri