ABB PLC Profibus

izmirial

Katılımcı Üye
ABB PLC CM572 Profibus DP Master kartı ile herhangi bir DP destekli cihaz ile bağlantı kuramıyorum. Bu konuda tecrübesi olan biri yardımcı olursa sevinirim. İlgilenen olursa karşılaştıklarımı daha detaylı yazarım.

İyi çalışmalar. . .

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Hala çözemediysen yarın sana cb+ 2.20 ile yaptığım örnek bir proje atayım
Driver kısmındada parametrelere hakim olman gerekiyor

Örnek proje ve tutorial pdf ekte
PPO Type4 için yaptım, sen onu istediğin dataların ayrıntısına göre değiştirebilirsin

Ekli dosyalar

• AC500-Project_driver_profibus.rar
    125.8 KB · Görüntüleme: 49
  • AC500 (V2.1) Profibus via RPBA-01 to ACS800.pdf
    604.9 KB · Görüntüleme: 47
Örnek proje ve tutorial pdf ekte
PPO Type4 için yaptım, sen onu istediğin dataların ayrıntısına göre değiştirebilirsin

Paylaşım için tşk.HAberleşmeyi hallettim ancak merak ettiğğim bi şey var. PPO type 5 göre konfigüre ettiğimde 9 word okuyup yazabiliyorum yanlış anlamadıysam.Sınır bu kadar mı? yani sadece 9 word mü okuyup yazabiliyoruz.Sanki bunun bu kadar sınırlı olmaması gerekiyor gibi geldi bana?

Aynen öyle
Zaten manual'ine baktığımızda cw ve sw'ler dışında çekebileceğiniz 7 tane daha word var ve bunları driver üzerinden okumak istediğiniz actual dataları seçerek ayarlıyorsunuz.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri