ABB marka inverter manual, sorunlar ve uygulamalar

MERHABALAR ARKADAŞIM BİZDE ABB dcs550 var devamlı içindeki 25 amper çabuk sigortaları yakıyor
ve fault 541 -m1fexlowcur hatası veriyor nedendir

Merhaba,

ABB yetkili servis partneri ve bayisi olarak Halıcı Elektronik firmasına iletebilirsiniz.

Adres : Esenkent mahallesi Medine Sokak No : 3 Yukarı Dudullu Umraniye Istanbul

0216 415 33 33 / Dahili : 3321

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba arkadaşlar bana haberleşme kablosu lazım fakat optik olan lazım diyeri çok yavaş
Temin edebilen var ise iletişim bilgilerni yazarsa
Sevinirim kt elektironikkten istedik fakat tenezzül edip getirmediler nedense.

Merhaba, elimde ABB ACS150 sürücü bulunmakta, sürücünün gerilim ayarını(9905-Motor nominal Volt) 345V dan yukarıya ayarlayamıyorum. Daha önce kullanılmış bir sürücü olduğundan ayarların bir yerden sınırlandırıldığını düşünüyorum. İnternette izlediğin ACS150 tanıtım videosunda 400 V ve yukarısı ayarlanabiliyordu, zaten 380 ile çalışacak bir sistemde 345 sınır değeri de pek anlamlı bulamadım.

Bu nedenle sürücüyü fabrika ayarlarına döndrmek istiyorum ancak manuelde bu tür birşey bulamadım.

Fabrika ayarlarını nasıl yapabilirim?
Sizce 345V sınırının sebebi nedir.

Not: Motor yukarı hareketi yük altında kaldığından hiç yapamıyordu, farkettim ki 9905 230 olarak ayarlanmış. yükselterek 345 e kadar cıkarabildim.

Ürün :ACS150-01E-07A5-2 -------- 1 fazlı besleme gerilimi 200-240 V sürücüler

Merhaba kontrolog arkadaş 1x220-240V cihazdan 380V çıkışmı almak istiyorsun. '' Voltage 3-phase, from 0 to Usupply '' dokümanda bu şekilde yazıyor. Yani giriş neyse çıkışta odur. Elinde bu sürücü var ise motoru 220 bağlantısına göre bağlaman gerekiyor.

Ekli dosyalar

• acs 150 teknik doküman.pdf
    644 KB · Görüntüleme: 13
Merhaba, cevabınız için tesekkür ederim. Manueli inceledim dediğiniz satırı buldum. Ancak anlamadıgım tek faz 200 230v besleme kabul ediyorsa o zaman cıkıs gerilimini neden 345 e kadar cıkarabiliyorum. Beslemesi 230 yazan tek faz bir sürücünün 3 faz cıkısının sınırı da 230 olması gerekmez mi? Ben gerilimi de yükselttiğini düşünmüştüm, ancak sadece kıyıyor olarak düşünürsek haklısınız.

Ek olarak şunu belirteyim. Cıkıs gerilimi ben ayarlarken 230 da idi ve o zaman yük altında kalkamıyordu motor, 345 e ayarladıgımda hareket ettirebildim. Bu seferde 37 hz üstüne cıkarttıgımda motor durdu.

3 faz 1.5 hp bir motoru en verimli nasıl calıstırabilirim bu parametrelerle fikir verebilirseniz de sevinirim. Motoru dogrudan 380 ile beslediğimde rahat hareket ediyor. Özetle sürücü yetersiz kalıyor. Motor 1.5 kw neden tam performanslı olarak kullanamıyorum?

Son düzenleme:
Kontrolog arkadaş motorun plakasında 220V bağlantısı hangisinin gösteriyor ( yıldız veya üçgen) ise o şekilde bağlantı yapmalısın. Birde motor bağlı değilken sürücünün çıkışını ölçü aletiyle ölçersin kaç volt okuyorsun.

Kolay gelsin acs800 110kw sürücü bir süre çalıştıktan sonra "short circ" hatası verip devre dışı kalıyor. Motorun kablosunda veya motorda herhangi bir sorun yok. İgbt ve diyotlarini ölçtük bir problem göremedik. Genel olarakta kısa devreye sebebiyet verecek bir problem gözümüze carpmadi. Problem nereden kaynaklanıyor olabilir ilk devreye aldığımızda 10 15 dk kadar sağlıklı çalışıyor.

MERHABALAR ARKADAŞIM BİZDE ABB dcs550 var devamlı içindeki 25 amper çabuk sigortaları yakıyor
ve fault 541 -m1fexlowcur hatası veriyor nedendir
Kolay gelsin bu tarz bir arıza daha önce başıma gelmişti dirençlere paralel bir röle olması lazım problem ondan kaynaklanıyor olabilir rölenin bobin ucunda paralel bir zener diyot varsa onu kontrol edin. Bobin ucunu kısa devre ediyor olabilir. Resim atabilirseniz daha iyi olur.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri