ABB hakkında bilgi ve robcad programı

sevemem

Üye
Merhaba arkadaslar.Makina muhendisiyim.Patronumuz fabrikaya abb robot kaynagı alacak...Beni eğitime gönderdi makinayı imal eden firmaya..Ama sadece giriş yaptık...Fazla bir bilgim yok..Geliştirmek istiyorum..Dokuman ve video falan arıyorum...

birde robcad diye bir program gordum.hosuma gitti..bu abb icin kullanılabilirmi..orada programı yazıp robota yukleme olanagımız varmı..program elinde olan varmı..Yada baska hangi programı ogrenmemi tavsiye edersiniz..

tesekkur ederim..kolay gelsin..

Festonun cosimir programı var cosimir education sürümünü kullanarak birkaç uygulama yapmıştık.

evet arkadaslar varmı türkçe bilgi elinde olan... birde robotla kaynak işi için bilgi arıyordum...yani kaynakla alakalı bilgi..Nasıl en iyi kaynak yapılır..kaynak parametreleri,akım ayarı,hızı vs gibi..

Merhaba arkadaslar.Makina muhendisiyim.Patronumuz fabrikaya abb robot kaynagı alacak...Beni eğitime gönderdi makinayı imal eden firmaya..Ama sadece giriş yaptık...Fazla bir bilgim yok..Geliştirmek istiyorum..Dokuman ve video falan arıyorum...

birde robcad diye bir program gordum.hosuma gitti..bu abb icin kullanılabilirmi..orada programı yazıp robota yukleme olanagımız varmı..program elinde olan varmı..Yada baska hangi programı ogrenmemi tavsiye edersiniz..

tesekkur ederim..kolay gelsin..

Merhaba size robotla ilgili bir döküman vermiş olmaları lazım.Robotu hangi firmadan aldınız? Ayrıca robot versiyonu nedir bu önemli Irc 5 mi yoksa S4C+ mı eğere IRC ise robot studıo isimli program içinde 1 aylık süre ile sümülasyon yapabilirsin.kaynak ile ilgili konuya gelince bana mail ile ulşırsan daha daha etkili çözüm yolu bulacağımıza inanıyorum . iyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri