ABB ACS800

Arkadaşlar abb acs800 driverdan sadece motoru çalıştırdığımızda alınan bilgilerle driverın motoru kaç devir dönderdiğini okuyup plc ye aktarmak mümkünmüdür. anlatmak istediğim şu motorumuzun miline bağlı bir siviç var siviç sayıcıya bilgi verip motor 6000 devir döndüğünde sayıcı kontak veriyor üretilen parçayı makas kesiyor.ancak bu siviç arızalandığında sivici işletme şartlarına göre değiştirmek çok zor oluyor.demek istediğim abb driverın ekranda görülen motorun kaç devirle döndüğü değil.tur sayısını bilgi olarak alabilirmiyim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İstediğiniz bilgiyi Analog Output olarak, Dahili Modbus RS485 altyapısı ile veya Ek Profibus Kartı takarak alabilirsiniz. Tahmin edersiniz ki bu verileri işlemek için bir PLC'ye ihtiyacınız var.

çok tşk yardımcı olduğunuz için ek profibus kartı takarak olabileceğini tahmin ediyordumda kart araştırması yaptığımda kart olarak bulamadım..kart kodu olarak verebilirmisiniz.

ABB'nin RPBA-01 modülü var, ayrıyeten kendi sitesinde gsd dosyası da mevcuttur.
Ek olarak site kurallarına aykırı mı bilmiyorum ama biz de temin edebiliriz size.

Arkadaşalara ek olara RETA-02 Modulu ile Frofinet işinize çözüm olabilir.

Macix hocam;
Ben ACS550ye RETA-01 modülü takarak ethernet üzerinden haberleşmiştim
ACS800lerde de bu mümkünmüdür ?

RETA-01 ACS550 ve ACS850 ile çalışabilir, MODBUS TCP ve Ethernet IP/TCP yi destekler eğer profinet kullanacak iseniz RETA-02 Ürününü kullanmanız gerekir.

PDF Link

Ekli dosyalar

• en_RETA_01_um_d.pdf
    702.2 KB · Görüntüleme: 0
ACS800 serisi ile RETA-01 kullanmakta kısmet olur umarım :)

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri