abb acs550 ve 800 ?

efe43

Üye
arkadaşlar abb nin haberleşme sistemi de kafamı karıştıran bir problem var cihazda ekranın bağladığı rj 45 soketli olan yer acaba 232 bağlantılımı sizce birde üzerlerinde 485 bağlantısı var dimi bunların hakkında genel bilgi almak istiyorum ben altivarlara ekranın bağlantı yeri olan rj 45 yerinden 485 bağlantısı yappıyorum ama abb nin 232 mi sizce

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
acs 550 rs 485 standart olarak bulunmaktadır. operator panelinin alt hizasındaki klemensleri kullanmalısınız.

acs800 de ise haberleşme için opsiyon modülü almanız gerekir. standart haberleşmesi yoktur.

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. ihtiyaç duyarsanız telefon desteğide alabilirsiniz.

syn ibrahim bey verdğiniz bilgi için teşekkürler

rc ederim. ABB inverterler ve softstarterle ilgili konularda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

ibrhmkc ın dediği gibi ACS 550 lerde RS 585 portu standart olarak bulunmaktadır.ACS 800 lerde ise opsiyonel.
585 portu Kontrol panelinin hemen alt tarafındaki X1 klemens grubudur (28..32).Böylece modbus protokolünü burada kullanabilirsin.Klemenslerin hemen solundaki DIP siviçlerde hattı sonlandırmaya yarar.
Şunu da söyleyeyim.Kontrol panelinin bağlandığı port da rs485 portudur
Kontrol paneli sürücüye bir kablo ile bağlanacaksa, sadece Kategori 5 Ethernet
kablosu kullanın. EMC spesifikasyonlarını karşılayacak test edilen maksimum
uzunluk 3 m'dir. Daha uzun kablolar elektromanyetik parazitlere açıktır ve
EMC gereksinimlerinin karşılanıp karşılanmadığı kullanıcı tarafından test edilmelidir.
daha uzun boylar gerektiğinde (özellikle 12 m'den daha uzun olan boylar), her
bir uçta bir RS232/RS485 dönüştürücü kullanın ve RS485 kablosunu döşeyin

syn sellocan verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ama size teledonunuzu veme imkanınız varsa size soracağım teknik konuda sorularım olacak bu konuda yardımcı olursanızda sevinirim saygılar

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri