Abb acs 850 inverter devir sorunu

Abb acs 850 90 kw cihazda 1450 devirle analog sürdüğümüzde devir bazen 700 e kadar düşüyor 50 hz çalışma frekansı 50 hz sürdüğümüz de böyle oluyor bazen 1450 devirlerde çalışıyor motor akımı hep sabit 177 amper çekiyor yardımlarınızı bekliyorum

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Noktalama işaretlerini de kullanarak sorunuzu biraz daha derli toplu sorarmisiniz . Analog sürmekten kastınız nedir. Kullandığınız sürücünün vektor kontrol modu yok mu ? V/f modunda çalışıyorsanız devirde hafif değişmeler normal ama 700 e düşmesinin mantıklı bir izahı olamaz.

4-20 ma sürüyoruz cihazı 20 ma de 1450 devir ile dönüyor frekans 50 hz ama bazı durumlarda devir 1000 ile 800 e düşüyor akım sabit 177 amper çekiyor her devirde

4-20 ma sürüyoruz cihazı 20 ma de 1450 devir ile dönüyor frekans 50 hz ama bazı durumlarda devir 1000 ile 800 e düşüyor akım sabit 177 amper çekiyor her devirde
Sorduğum soruya cevap vermediniz , sürücü hangi modda çalışıyor. Siz cevap vermediniz ama büyük ihtimal vektör kontrol modu olması lazım. V/f modunda olsa düşen frekansla beraber düşen motor gerilimi ile geçen akımında değişmesi lazım.

Vektör kontrol moduna bakmadım biz motora 50 hz ile dön dediğimizde verdiğimiz referans devrinde yani 1450 devirde bazen dönmüyor vektör kontrol modunun ne olması gerek

Kusura bakmayın ama üç mesaj yazacağınıza harfleri ve noktalama işaretlerini doğru kullanıp erinmeyip güzelce bir mesaj yazsaydınız derdinizi anlardık. Ben hala bunca yazdığınızdan sorunu anlamaya çalışıyorum.

Benim yazdıklarında bir sorun yok ben anlıyorum

Dediklerinizi doğru anladıysam aynı eşit şartlarda devir bilgisi düşüyormuş, sürücü varken imkansız gibi birşey ... bahsettiğiniz farklı devirlere ait resim eklemeniz mümkün mü?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri