Abb acs 355

Çalışan bir sistemde 0.37 kW motor 156 ratio ile çalışan bir redüktörde 50 hz de 9 rpm çıkış veriyor. Makinaya revizyon yaptık yanlış redüktör seçimi yapmışız. Çıkış hızımın 50 hz de 46 rpm. Yeni redüktörü bağladıktan sonra sürücüden çıkış frekansını 5 hz seviyelerine düşürünce istediğim hızı alabiliyorum. Ama cihaz 5 hz de makinayı çalıştıramıyor. Parametre değiştirerek bu cihazı bu redüktör takımıyla çalıştırabilir miyim ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bildiğim kadarı ile olmaz.

Motorun 50hz de güç üretiyor. Frekansı düşürdüğünde yeterince güç üretemediği için sistemin çalışmıyor. Bence Redüktörü değiştirmen gerekli.
Neden olmasın sürücü dediğimiz şey frekans inverteri değil mi? İşin özünde çıkış voltajı yine 3 adet 220 volt. Sürücü sadece frekansı değiştiriyor. Bence bir yolu olmalı.
Tork ile ilgili parametrelere bakmak gerek tork yüksek olursa 5 Hz de hareket alabilirsiniz
Bir yolu olmalı ki ben plc ile bir motoru bir dakika 10 devir bir dakika 60 devir çevirmek istersem farkı motorlar mı bağlayacağım. Tork benimde aklıma geldi ama deneme fırsatım olmadı teşekkür ediyorum.

Neden olmasın sürücü dediğimiz şey frekans inverteri değil mi? İşin özünde çıkış voltajı yine 3 adet 220 volt. Sürücü sadece frekansı değiştiriyor. Bence bir yolu olmalı.

Bir yolu olmalı ki ben plc ile bir motoru bir dakika 10 devir bir dakika 60 devir çevirmek istersem farkı motorlar mı bağlayacağım. Tork benimde aklıma geldi ama deneme fırsatım olmadı teşekkür ediyorum.
Asenkron motoralarda çıkış gücü (tork), calisma frekansi yani devir ile doğru orantılıdır. Frekans 0 hz iken tork 0 ,frekans 50 Hz iken tork % 100 dur.

tork kontrol makrosu kullanarak tork parametresini artırarak düşük devirlerde yüksek torklar elde edebilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri