Abb acs 355 motor bağlantısı hk.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba yanlış anlamadıysam 2 adet motoru tek sürücü çıkışından çalıştırmak istiyorsun. Sürücüye parametre girerkek anma akımlarını kaç girdin (Tek motorun anma akımı olarak mı yoksa 2 motorun anma akımının toplamı olarak mı)? Birde 2 motorunda aynı anda çalışma durumu var mı?

Merhaba yanlış anlamadıysam 2 adet motoru tek sürücü çıkışından çalıştırmak istiyorsun. Sürücüye parametre girerkek anma akımlarını kaç girdin (Tek motorun anma akımı olarak mı yoksa 2 motorun anma akımının toplamı olarak mı)? Birde 2 motorunda aynı anda çalışma durumu var mı?
Evet 2 adet motoru tek bir sürücü ile kontrol etmek istiyorum. Henüz sürücüyü almadım. Öğrenmek istediğim 2 adet motorun acs 355 motor sürücüsü ile kontrol edilip edilemeyeceğiydi. 2 motor aynı anda devrede olmayacak, hatta bazı zamanlarda iki motorda sürücü çıkışına bağlı olmayacak. İşte öğrenmek istediğim asıl hususta sürücü çalışmak üzere hazır konumda beklerken fakat 2 motorunda sürücü çıkışına bağlı olmadığı durumda sürücünün hata verip vermeyeceğiydi. Motorlarım özdeş...

ahmetbyr burada anlatılıyor , yardımcı olur sanırım.

Ekli dosyalar

• Motorların Paralel Bağlantısı.pdf
    104.3 KB · Görüntüleme: 6
ahmetbyr burada anlatılıyor , yardımcı olur sanırım.
Teşekkürler fakat amacım motorları paralel çalıştırmak değil. Sürücü sadece tek motorla çalışacak ve herbir çalışmada motorlar sıra ile değişecek. 1. motor sürücü çıkışına bağlandı sürücüye çalış komutu gitti sürücü 10 dk çalıştı, sürücüye dur komutu gitti sürücü durdu,1. motorun sürücüye bağlantısı kesildi. 2.motor sürücü çıkışına bağlandı sürücüye çalış komutu gitti sürücü 10 dk. çalıştı, sürücüye dur komutu gitti sürücü durdu, 2.motorun sürücüye bağlantısı kesildi. Sürekli bu şekilde çalışmaya devam edecek...

Anladım. Ben bir çalışmamda motor bağlantısını yapmadan sürücü parametrelerini girmiş ve sürücüye keypad üzerinden motor bağlı değil iken start verdiğimde hata almamış idim. Burada senin sürücün start öncesi sürekli Read modunda olacağından sürücü çalış bilgisini motor kontaktöründen geçirerek verebilirsin. Tepkime süresine göre motor bağlı değil iken önce RUN sinyali gelip kısa bir süre sonra (ms) kontaktör çekerek motor sürücüye bağlanırsa belki bu adımda hata alabilirsin.

Bu hatayıda önce motor kontaktörü çekecek şekilde daha sonrada 1-2 snlik zaman farkıyla sürücüye run sinyali göndererek giderebilirsin diye düşünüyorum.

Anladım. Ben bir çalışmamda motor bağlantısını yapmadan sürücü parametrelerini girmiş ve sürücüye keypad üzerinden motor bağlı değil iken start verdiğimde hata almamış idim. Burada senin sürücün start öncesi sürekli Read modunda olacağından sürücü çalış bilgisini motor kontaktöründen geçirerek verebilirsin. Tepkime süresine göre motor bağlı değil iken önce RUN sinyali gelip kısa bir süre sonra (ms) kontaktör çekerek motor sürücüye bağlanırsa belki bu adımda hata alabilirsin.

Bu hatayıda önce motor kontaktörü çekecek şekilde daha sonrada 1-2 snlik zaman farkıyla sürücüye run sinyali göndererek giderebilirsin diye düşünüyorum.
Çalışma şekli aynen anlattığınız şekilde olacak. Önce ilgili motor kontaktörü devreye girecek sonrasında sürücüye çalış komutu gidecek. Anladığım kadarıyla sürücü hazırda beklerken kendisine motor bağlı olup olmadığını kontrol etmiyor böylelikle hata vermemiş oluyor.

1588659043961.png
Kontaktör çektirdikten sonra sürücüye start geçikmesi verip çalıştırabilirsin.

Çalışma şekli aynen anlattığınız şekilde olacak. Önce ilgili motor kontaktörü devreye girecek sonrasında sürücüye çalış komutu gidecek. Anladığım kadarıyla sürücü hazırda beklerken kendisine motor bağlı olup olmadığını kontrol etmiyor böylelikle hata vermemiş oluyor.
Evet etmiyor. ktk_28'in belirttiği start gecikmesini yaparak senin için kolay olur başka devreler hazırlayarak gecikme vermek için uğraşmamış olursun. Ayrıca çalışmayı yaptıktan sonra gelişmeyi buradan bildirir misin.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri