a.express'te 3d yazıcı çılgınlığı

Suat_Korkmaz

Profesyonel Üye
Sitede 2 tane 3d yazıcı ilanı var. İki makine de neredeyse aynı. Bayağı da güzel makineler. Ekranlı falan. İkisinin de fiyatları dün 70 dolar civarındaydı ve ücretsiz kargo. Birisi bugün 79 dolardan 242 dolara yükseldi. An itibariyle 770 siparişi var. Diğeri halen 79 dolarda ve 82 sipariş almış. Satıcı yeni. Hiç puanı ve geribildirimi yok.

Bizim bir kaç arkadaş da sipariş etmiş ama o fiyata benim burnuma kötü kokular geliyor. 2 arkadaşın siparişi yola çıkmış. Artık kutu içinden şişme bayan mı çıkar, Çince gazete mi çıkar yoksa gerçekten 3d yazıcı mı çıkacak çok merak ediyorum.

Çin'den 3D malzeme aldığım için fiyatları az çok biliyorum, düzgün bir şey gelmesi pek mümkün gözükmüyor.

Emin ol kutudan bişey çıkmaz, gelmez. 3-5 gün sonra satıcıyı yasakladık, dükkanını kapadık yazan bi mail alırsın. (sipariş verip, ödeme yaptıysan.) Kargoya veridiyse de verdiği track çakmadır.

Korkutmayın
3D kolay iş , malzeme ucuz işçilik ucuz kargo ucuz hatta bedava ..neden olmasın.
Plastikten akrilikten ufak tefek şeyler motorlar ufak sürücüler ona göre ..
50 dolara bile bulunabilir.
Gelmez ise beğenmez isen onaylamazsın gönderirsin geri.
Free shipping olsun yeter.

Örnekler :

http://www.aliexpress.com/item/3d-p..._ab_test=201556_2,201527_4_71_72_73_74_75,0_0

http://www.aliexpress.com/item/2015..._ab_test=201556_2,201527_4_71_72_73_74_75,0_0

Ölçülere dikkat ! 180*180 .. 200*200.. avuç içi kadar şeyler.
Hoş daha büyük olsa kaç kuruş fark eder.

Adamlar 50-100 dolara 1 ay çalışıyor.
Ucuza çok adet satarak kazanmayı tercih ediyorlar.
Bizdeki gibi kargo dahil kapıya teslim 200 dolara alıp 600 dolara satışa koymuyor...

Aliexpress de en ucuz Nema 14 step motor 14$. Beş tanesi 70$ eder. En iyi bilgi satın alanlardan gelecektir. Sadece motorları bile başka işte ( örneğin robot) kullanmak için alınır.

Verdiğim fiyatlarda nakliye motorun fiyatını geçiyordu. Free shipping olanlar ise 16$ dan başlıyordu (aslında fiyatın içinde nakliye bir şekilde var). Bizim şiparişlerimiz parakende düzeyinde olacağı için fiyat da bu mertebede kabul edilebilir. Toptan fiyatların farkındayım, ithalat masrafı eklenince bile çok ucuz.

çaynapost bedava..:)

Kargo ücreti çok görünüyorsa iş tehlikeli ..:rolleyes:

Arkadaşlar aşağıda linkini paylaştığım üründen iki tane sipariş verdim. Gelişmeleri buraya yazacağım risk budur :) . Dolandırıcı mı değil mi göreceğiz en kötü ihtimal süresi dolunca siparişi iptal edip paramı geri alacağımı düşünüyorum. En fazla kredi kartı ekstreme bir ay ekstra yük binmiş olur.

Şunu söylemeden geçemem aliexp den bugüne kadar bir çok sipariş verdim hepsinde kendimi dolandırılmış hissettim sanırım fiyat algımız çok farklı olduğu için böyle hissediyorum. Buradaki 10 ile alınabilen ürün orada 1 ile alınabiliyor. Bir keresinde firma o kadar geç gönderdiki ürünü teslim süresi doldu iptal ettim param elime geçti bir süre sonra üründe geldi. Bedavaya almış oldum yaşadıklarımı paylaşacağım.

http://tr.aliexpress.com/item/2015-...68.html?adminSeq=224263635&shopNumber=1936246

Bahsettiğim ilanlardan biri buydu.

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri