A.C. MOTOR SÜRÜCÜLERİ PARAMETRELERİ

herkese merhaba öncelikle.arkadaşlar a.c. motor sürücülerinde genellikle hangi parametreler kullanılır.yani,akım, gerilim, güç, kontrol modu frekans kalkış ve duruş rampaları gibi ayarları biliyorum.diğer ayarlar hakkında bilgi verebilir misiniz?teşekkürler şimdiden.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Her frekans konvertörû farklı programlama özellikleri vardir ve herhangibir standardi yoktur kullanım klavuzu bakmanızı tavsiye ederim

tam olarak şunu demek istedim aslında;hangi parametreler kullanılır.bir markaya ait değil yani.bu parametreleri neye göre seçebiliyoruz.örneğin analog girişler belirleniyor.yukarıda da dediğim gibi akım volt frekans gibi değerleride biliyorum.yani x bir marka sürücü var,parametrelerde neler kullanılır genelde.tabiki manuellerde her sürücünün kendi parametreleri vardır.merak ettiğim olmazsa olmazlar gibi bir bilgi.teşekkürler.

ben dedim abicim yapamam

- - - Updated - - -

bence bunun için muhendis bilgisi gerekir

Sürücü tiplerine göre değişiyor belli başlı hepsinden olan max-min hız analog okuma analog output hızlanma zamanları yavaşlama vs. ama dediğim gibi yapacak oldugun uygulamaya göre değişik markalarda değişik sürücüler mevcut birinde olan birinde yok uygulamaya özel sürücüler var plc içinde olan basit olan pid olan olmayan gibi

telemecanique de bir çok serisinde bir den farklı hızlarda örneğin 1. butona bastığınızda motor 20 hz ile çalışır iken 2. butona bastığınızda 40 hz de çalışabilir tabi bu değerler ayarlana bilir değerlerdir bu değerleri değiştirmek için SP1 SP2 ayarlarını değiştirebilirsiniz ayrıca motora sola ve sağa dönme komutlarını verebilirsiniz yada minimum çalışma frekansı vererek örneğin 5 hz motora star verdiğinizde pottan yada analog girişten her han gibi bir değer vermeden motor otomatik olarak 5hz çalışmaya başlıcaktır ve minimum değer 5 hz olduğu için pot veya analog girişlerdeki değerleri minimuma indirsenizde motor dönmeye devam edecektir

siz aslında motor kontrol sistemlerine yanlış yerden bakıyorsunuz önemli olan onların neler yapabildiği değil sizin ne gerektiği ile alakalı bir çok sürücünün programları hemen hemen aynıdır size farklı bir işlem gerekiyorsa o işleme göre sürücü ararsınız ama dediğim gibi çoğunlukla aynıdır çalışma mantıkları ve içlerindeki programlar

arkadaşlar GREAT veya GREATE marka hız kontrol cihazı klasik parametreleri lazım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,925
Son üye
Taylor Quinntin

Yeni konular

Geri