Aşırı Kapasitif Yazıyor Yardım Edin

fatih_19

Üye
Arkadaşlar yeni yapılan karakol binası kurulu güç 60kw, akım trafoları 100/5, 20 kw trifaze ups cihazı var bina 24 saat kullanımda tabi geceler yük çok azalıyor lambalar flouresan yanmaya devam ediyor. Şu an ki sayaç endeksleri t= 183,264 ere=17,904 erc=153,145 bu verilerden bir gün sonra aynı saatte alınan veriler t= 186,270 ere=17,904 erc= 156,150 sistemde kullanılan reaktif güç rölesi kael varkombi-18-pc modeli binada kullanılan güç kurulu gücün %30 kadar gerisi boş şu an %85 gibi bir kapasitif miktarımız var cezaya girdik lütfen ne yapmamız gerekiyor saygılarımla yardımlarınızı bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sayacınızın ,1 saatlik 8.8.0 endeks değeri kadar ( çarpanı gözönüne alarak ) şönt reaktör koymanız gerekir.Reaktör değeriniz,yaklaşık,1,5-2 kvar olabilir.

şönt reaktör aynı zamanda aktif saat içinde bir tüketim oluşturur mu fahri bey

Gücünün,% 0,5-1 i arasında aktif güç tüketimi olur.

şönt reaktör ile gerekli çalışmayı yapacağım teşekkür ediyorum sonucu da paylaşırım

Röle sin. ayarlarını iyi yaptığınıza emin misiniz? Yada devrede ihtiyaç fazlası kondansatör olmadığından vb.?

fatih bey ilk başta sitemde olan ups den ötürü bu ceza oranına giriyorsunuz eğer yükler çok hızlı değişmiyorsa entes in dycom un reaktör alabilen röleleri var(sabit reaktör alıyor) oda olmazsa ede nin svc denen reaktör kontrollü birrölesi var bunları kullanırsan kesinlikle çözersin kolay gelsin...

entes rg3 15 cls

ede ede svc

Çektiğiniz anlık güç ortalama olarak 2.5 kVA gözüküyor. 0.5 kVAR'lık kondansatörler kullanırsanız, cosfi'nizide 1'e ayarlarsanız, Şebeke yükünüzde dengeli olursa ne endüktif, nede kapasitif cezaya girersiniz.

arkadaşlar sorunu 2,5kvar lık şönt reaktör grubu ve koöpanza panosunda ki 10kvar lık kondastör grubunu sökerek çözdük şu an reaktif röle işlem yapmaya başladı reaktif oranlarımız %7 gibi oldu yardımlarınız için teşekkürler

yau çok karmaşık terimler kullanıyorsunuz.. siyah diyende var kara diyende ak diyende var beyaz diyende kafa karışıoyor :S

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri