Aşırı Gerilim ve Kaçak Akım Korumaları Bir Arada

Yeni VAL-CP/RCD-3S 40/0.03 cihazı hem can güvenliğinizi hem de cihazınızı koruyor. Böylelikle aşırı gerilime ve kaçak akıma karşı koruma, tek bir işlemde güvenli bir şekilde kablajlandığı gibi, panoda yerden de tasarruf sağlanmaktadır. Montaj ve kablolama maliyetinde önemli ölçüde tasarruf sağlandığı gibi bağlantı hatalarının da önüne geçilmektedir.
ip 2 koruma her kanal için sıcaklık kontrollü olup mekanik bir durum göstergesi ile donatılmıştır. Örneğin aşırı gerilim sebebiyle meydana gelen hasar durumunda sadece ilgili modülün değiştirilmesi yeterlidir. Aşırı gerilim iletkende yüksek bir akım ve güçlü bir elektromanyetik alan oluşmasına sebep olur. Bu iki işlevli ürünün koordinasyonu sayesinde, koruma şalterinin devresi gereksiz yere açılmaz. Böylece cihazın arıza süresi kısalır, işlevselliği devamlılık kazanır.

Resimdeki malzemenin,yıldırım ve Şebeke darbelerine karşı koruyucu eleman ( B+C ) oldu-
ğunu tahmin ediyorum.Kaçak akımlara karşı koruma görevi olduğunu sanmıyorum.

lakage current circuit breaker diyor.Sözlüğe bakarak,birebir çevirdiğimde kaçak akım rölesi diye çıkıyor.Teknik çeviri olarak ta,bizim kaçak akım rölesi ile aynı manaya geliyorsa,sanırım o işe de yarıyor.

Dokümanından,B tipi yıldırım darbe koruyucu + kaçak akım şalteri olduğu anlaşılıyor.Çok
güzel bir malzeme.Bu vesile ile öğrenmiş olduk.

Phoenix'in fiyat listelerinde 219 eur olarak görünüyor.

veri sayfasını inceleyebilirsiniz

Ekli dosyalar

• eba_tt_val_cp_rcd_9661380_02.pdf
    308.1 KB · Görüntüleme: 29
arkadaşlar ben 200kva regülatörün ankalşılır ve açık bir biçimde şemasını nasıl bulurum.bu konuda bana yardımcı olursanız çok makbüle geçer

Bu PHOENİX CONTACT FİRMASININ ÜRÜNÜ
Aşırı Gerilim ve Kaçak Akım Korumaları Bir Arada

Yeni VAL-CP/RCD-3S 40/0.03 cihazı hem can güvenliğinizi hem de cihazınızı koruyor. Böylelikle aşırı gerilime ve kaçak akıma karşı koruma, tek bir işlemde güvenli bir şekilde kablajlandığı gibi, panoda yerden de tasarruf sağlanmaktadır. Montaj ve kablolama maliyetinde önemli ölçüde tasarruf sağlandığı gibi bağlantı hatalarının da önüne geçilmektedir.

Tip 2 koruma her kanal için sıcaklık kontrollü olup mekanik bir durum göstergesi ile donatılmıştır. Örneğin aşırı gerilim sebebiyle meydana gelen hasar durumunda sadece ilgili modülün değiştirilmesi yeterlidir. Aşırı gerilim iletkende yüksek bir akım ve güçlü bir elektromanyetik alan oluşmasına sebep olur. Bu iki işlevli ürünün koordinasyonu sayesinde, koruma şalterinin devresi gereksiz yere açılmaz. Böylece cihazın arıza süresi kısalır, işlevselliği devamlılık kazanır.

---------------------

Regülatör ve çeşitleri ilgili katalogları incelemeniz için link;
Çetinkaya Regulator

Uzun bir aradan sonra,Teknikadam 41 arkadaşımızı aramızda görmek güzel bir şey.
Hoşgeldiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri