Aşırı Akım Rölesinin Atması

sawe1212

Üye
Selamlar birkaç gündür dairemin binadaki panosunda AAR atıyor evdeki tüm eşyaların fişini çekmeme rağmen atıyor 7 yıldır bu binada ilk kez yaşanıyor ve sürekli kullandığımız eşyalar dışında bir eşya da kullanmadık aşırı yük olabilicek elektrikçiyi aradım bugün yüksek katta oturduğunuz için nem kapıyor olabilir hatlarınız dedi ardından röleyi kaldırmadan çözülmez dedi röleyi kaldırıp normal sigortaya çevirirsek bi daha atmaz dedi ama ben bunun sağlıklı bir çözüm olduğunu düşünmüyorum sizce yapılmalı mı?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kesinlikle kaçak akım koruma rölesini iptal ettirmeyin.
Herhangi bir cihazda yada hatta küçük bir kaçak akım olabilir.
Ehil bir elektrikçiden yardım alarak kaçak akımı bulmaya çalışın.

Arkadaşlar ben sorunu bulmaya çalışırken tüm aletlerin fişini çekmiştim bulaşık makinesi ve çamaşır makinası hariç bugün çıkarayım bide öyle deneyelim dedim bulaşık makinasının arkası erimiş ve eriyen kısım prize ve kablosuna yapışmış tekrar açtım AAR ı tekrar giderese elektrikçi çağırıcam sorun düzelirse tekrar buraya not düşeceğim.

Aşırı Akım Rölesi mi Kaçak Akım Rölesi mi?

Pasifik psk63 modelli bir kar sanırım bu arada fişi çektiğim zaman da gitti elektrik şuan hiçbir fiş takılı değil tekrar giderse röleyi değiştirmeyi düşünüyorum.

Şu an hiçbir fiş takılı değil tekrar giderse değiştirmek mantıklı olur mu?

Arkadaşlar ben sorunu bulmaya çalışırken tüm aletlerin fişini çekmiştim bulaşık makinesi ve çamaşır makinası hariç bugün çıkarayım bide öyle deneyelim dedim bulaşık makinasının arkası erimiş ve eriyen kısım prize ve kablosuna yapışmış tekrar açtım AAR ı tekrar giderese elektrikçi çağırıcam sorun düzelirse tekrar buraya not düşeceğim.
Sorun belli olduğuna göre KAR'da bir sorun yok gibi görünüyor.

Hiç birşey takılı değilken fişlerin tamamı boştayken elektrik gitti sanırım röleyi değiştirmek şart oldu.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri