Ağ üzerinden pic programalama

Merhaba üstadlar ağ üzerinden devre üzerindeki pic'i proglamlasi için çözüm yolu arıyorum.konu hakkında fazla bilgim yok.genel hatlarıyla gereken donanım ve yazılım fikirlerinizi benimle paylaşırsanız memnun olurum.şimdiden yardımı olan herkese teşekkür ederim.

Ag üzerinden derken yazılımı uzaktan firmware etmektenmi bahsediyorsunuz.

Ag üzerinden derken yazılımı uzaktan firmware etmektenmi bahsediyorsunuz.
Merhaba alarmko uzakta aktif olarak çalışan cihazdaki pic 16f680 bozulan firmware yeniden yüklemek istiyoruz.kart üzerinde 5 pin pic için uç var.cihazın olduğu yerde ve uzaktan ağ bağlantısı yapıldığı yerde neler yapılması gerekir.konu ile ilgili fazla bilgim yok.katkılarınız için teşekkür ederim.selamlar

pic i normalde nasıl programlıyorsak aynı şekilde donanım lazım.Yani bir tane pic-kit3,mplab programını bir pc ye kurdurun ve uzaktan baglanıp elinizdeki dosyayı yükleyin.

Anlamadığım, firmware nasıl bozuluyor?
MCU bozuluyor mu?

Uzak işler için uygun bootloader
olmalı mcu için. Ancak ilgili mcu
bu iş için bence yetersiz.

Plc uzaktan baglantı mantığı ile aynı işi yapmak istiyor sun anladım kadarı ile bunun için devre ek olarak programlayıcı ve internet haberleşme için ethernet modül ü ilave etmelisin ama burda kilit iş ağ üzerindeki program ile programlayıcı nın haberleşmesi

pic i normalde nasıl programlıyorsak aynı şekilde donanım lazım.Yani bir tane pic-kit3,mplab programını bir pc ye kurdurun ve uzaktan baglanıp elinizdeki dosyayı yükleyin.
Alarmko teşekkürler.çol net anlaşılır cevap verdiniz..yazdıklarınızı deneceğim.sonucu paylaşırım.
Plc uzaktan baglantı mantığı ile aynı işi yapmak istiyor sun anladım kadarı ile bunun için devre ek olarak programlayıcı ve internet haberleşme için ethernet modül ü ilave etmelisin ama burda kilit iş ağ üzerindeki program ile programlayıcı nın haberleşmesi
Teşekkürler
Anlamadığım, firmware nasıl bozuluyor?
MCU bozuluyor mu?

Uzak işler için uygun bootloader
olmalı mcu için. Ancak ilgili mcu
bu iş için bence yetersiz.
Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931