Açık alan aydınlatması

emre2310

Üye
merhaba siteye yeni üye oldum. bir sorum olacak yardım edebilirseniz sevinecem dış alan aydınlatması yapacağım kaç mt direk ve kaç watt projektör koyarsam ne kadar bi alan aydınlatabilirim. alan dikdörtgen şeklinde ve 170mt ye 40 mt şeklinde sadece alanın kenarlarına koyacağım direkleri ve kaç mt aralıklarla koymam gerekli intenetten baktım soruma tatmin edici bi cevap bulamadım

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Dış alan derken,yol aydınlatması ! demek istiyorsunuz ( spor sahası gibi değil ) sanırım.Öyle ise,direkler için
6-6,5 mt yükselik ve 20-25 mt aralık normaldir.Armatür olarak LED seçebilirsiniz.Genel ihtiyaçsa,200-300
watlık güç yeterlidir.Sarı ışık tercih edin.

Dış alan derken,yol aydınlatması ! demek istiyorsunuz ( spor sahası gibi değil ) sanırım.Öyle ise,direkler için
6-6,5 mt yükselik ve 20-25 mt aralık normaldir.Armatür olarak LED seçebilirsiniz.Genel ihtiyaçsa,200-300
watlık güç yeterlidir.Sarı ışık tercih edin.
Ges aydınlatması için kullanacam direk boyunu biraz düşürsek mesela 5 mt de daha az alan mı aydınlatır armatörleri açılı koymayı düşünüyorum bu da etkiliyen bi faktör sanırım açılı koyarsam biraz daha araları açmam gerekir mi

Direk yüksekliği,aydınlık şiddeti ile karesel bağıntılıdır.Alan konusu,armatürün izolüks eğrisi ile ilgilidir.Aynı
armatür,daha yüksekte,daha geniş alan aydınlatır.Ancak,aydınlık şiddeti yüksekliğin karesi olarak düşer.GES
aydınlatma,başta sempatik gibi durmasına rağmen,internet ortamı alışverişlerde ! hüsranlı sonuçtur.

Direk yüksekliği,aydınlık şiddeti ile karesel bağıntılıdır.Alan konusu,armatürün izolüks eğrisi ile ilgilidir.Aynı
armatür,daha yüksekte,daha geniş alan aydınlatır.Ancak,aydınlık şiddeti yüksekliğin karesi olarak düşer.GES
aydınlatma,başta sempatik gibi durmasına rağmen,internet ortamı alışverişlerde ! hüsranlı sonuçtur.
şimdi ben 30-35 mt aralıklarla koysam bu 5 mt lik direkleri tabi bu direklerde bir de güvenlik kamerası olacak bu güvenlik kamerasının iyi görüntü alabilmesi için kaç wattlık led projektör kullanmam gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,603
Son üye
devrim25

Yeni konular

Geri