Açık Öğretim

bunal55

Üye
Önlisans Mekatronik mezunuyum DGS sınavını kazanamassam açık öğretim işletme okumayı düşünüyorum, mekatronik diplomam elimden alınıyor mu? biligisi olan varsa yazarsa sevinirim..

iyi çalışmalar..

Kesinlikle diplomanın elinden alınması gibi bir durum yok..Eğer orayıda bitirirsen elinde hem mekatronik hemde işletme diploması olacak. Unutma kazanılan haklar geri alınamaz...

Elbette alınmaz iki üniversite bitirenlerin elinden bi diploması alınıyor mu? hayır.
Metin Bey in de dediği gibi hem mekatronik hem işletme diploman olur.Tabi senin gibi bu iki bölümü okuyan biri varsa forumda o en kesin bilgiyi verir.

Önlisans Mekatronik mezunuyum DGS sınavını kazanamassam açık öğretim işletme okumayı düşünüyorum, mekatronik diplomam elimden alınıyor mu? biligisi olan varsa yazarsa sevinirim..

iyi çalışmalar..

Dallar çok farklı alanlarda olduğundan,mantıken de ve teorik olarak da kazanılan hakların geri alınmaması gerekiyor.Sözgelimi elektrik müh. ve elektronik müh. bolümlerini ayrı ayrı bitiren bir tanıdığımızın ise, bölümü elektrik-elektronik müh. şeklinde birleştrilmişti.Sonradan Kıbrıs'ta okuduğu elektronik müh.liği ile,elektrik müh.liğinin sahasını bu şekilde genişletmişti.Sizin dallarınız farklı olduğundan birleşerek başka bir bölümü oluşturması ya da diğerinin geçersiz sayılabilmesi mümkün olmamalıdır.Gerekçesi ise her ikisi de birbirinden bağımsızdır.Kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim, peki bana ne gibi fayda sağlar sizlerinde bilgilerini almak istiyorum.?

Özel sektörde mekatronikte çok işe yarayacağını sanmıyorum. Askerliği yapmadıysanız kısa dönem veya asteğmen olarak yapabilirsiniz, onun dışında Kpss'de İşletme ile alakalı bir yere de yerleşebilirsiniz.

Özel sektörde mekatronikte çok işe yarayacağını sanmıyorum. Askerliği yapmadıysanız kısa dönem veya asteğmen olarak yapabilirsiniz, onun dışında Kpss'de İşletme ile alakalı bir yere de yerleşebilirsiniz.

Peki ben askere teğmen veya üstteğmen olarak gitmek istiyorum 1 yıl görev almak istiyorum nasıl olacak,
birde her hangi bir sınava felan girmeden mi? asteğmen olarak gidiyorum birileri yedek subay felan demişti?

Teğmen olmak için sözleşmeli subay alımları vs oluyor ozaman başvurmanız gerekiyor sınavlarını geçerseniz teğmen olarak başlarsınız sonra yükselirsiniz tabi en az 10 sene çalışırmanız şartı olur herhalde. Yani askerliğinizi teğmen üsteğmen olarak yapamazsınız, askerliği meslek olarak yaparsınız.

Askere giderken bir sınav yapılıyor kısa dönem veya asteğmen olarak gitmek için ama bu sınavın hiçbir etkisi olmuyor. Yani isterseniz hiç doğru cevap olmasın orduya astek lazımsa olursunuz veya full yapmışsınız bir bakarsınız kısa dönem çıkar. Kısa dönemler 6 ay, Asteğmenler 12 ay askerlik yapar bunun son 1 ayında teğmen olurlar..

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri