800 kva sabit kondantör

yavuz31

Usta Üye
Arkadaşlar bir konuda küçük bir desteğe ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

800 kva trafoya kaç kwar sabit kondanstör koyulması gerek sabit kondanstör konulmaz ise sıkıntı olurmu
akım trafosu 1000/5 normalmidir çarpan 900
cos fi 1
utr ve ctr kaç olmalı biri 200 biri 1 ama hangisi kaç olmalı
sistem doğru olduğu halde herşey normal olduğu halde endüktif ten ceza yiyoruz sabit kondanstör göremedim trafo odasını açıp bakmadım yarın bakacağım sabit kondanstörün arızalandığı kanaatindeyim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sabit kondansatörlerin,çalışma voltajları-
nın yüksek seçilmesinde ! yarar vardır.
mümkünse 525 volt,bulunamıyorsa ! 450
voltkuk seçilmeli.Trafo kalitesine göre ! maalesef bu değerler farklı olabilmektedir.
Bu nedenle,eğer 5-10 gün endeks takibi yapılabilirse ,sayacın 5.8.0 değerinden ya-
rarlanarak tesbit edilen değer en isabetli
değerdir.Tatbikatta,525 volt 10 kvarlık kondansatör bağlanarak ( genelde,bu de-
ğer uygun çıkar ) endeks takibi sonucu,üs-
tüne,gerekiyorsa 1-1,5-2 kvar gibi bir de-
ğer daha ilave etmek gerekebilir.450
volt için değer 7,5 kvar olacaktır.Utr,geri-
lim çarpanı olsa gerektir,1 uygun.Ctr,
akım trafosu oranı olsa gerektir.Röle tipi-
ne bağlı olarak 200 veya 1000 olabilir. Röleniz nedir ?Trafonuzun nominal akımı
1200 amper.Tam yükte çalışmıyorsanız
1000 / 5 akım trafosu normaldir.Ancak,
klas 0,5 , n< 5 olduğunu teyidedin.

Son düzenleme:
entes rg3 12 cs
ana şalter 1000 amper tmş
tam yük çalışmıyoruz

1 ve 200 rakamlarınız doğru.Röle,50 mA
algılama akımı ile çalışıyor.Yani,12 kvar
altındaki gurupları tanımaz.Düşük yükler-
de,sabit rakamını uygun seçmeniz çok
önemli.Daha önceki uyarımı gözönüne alın.Entesde sayfada ! çok şartta ! çok .Ekli prospektüsteki uyarıları gözden geçirin.

Ekli dosyalar

• RG3-12CS_Kullanma_Talimati_Tr_v1-978.pdf
    5.7 MB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
800 kva trafoya kaç kwar sabit kondanstör koyulması gerek sabit kondanstör konulmaz ise sıkıntı olurmu
akım trafosu 1000/5 normalmidir çarpan 900
800 kva trafo da ölçümün OG tarafından yapılacagını biliyorum. Ama . ölçüm trafonuz, 1000 % 5 ıse , demek sız Ag den ölçüm yapıyuorsunuz. Bu durumda; 1000/5 = 200, çarpan , 200 olması gerekmezmiydi. Bir yerde yanılgı var. Rölenın çarpan degerlerinide, bu 900 e göre yapıyorsanız, herseyi başdan gözden geçirmenizi çneririrm.

entes rg312 cs harmonik alarmı nasıl kapatabilirim sürekli roleleri çekip çekip bırakıyor
800 kva trafo da ölçümün OG tarafından yapılacagını biliyorum. Ama . ölçüm trafonuz, 1000 % 5 ıse , demek sız Ag den ölçüm yapıyuorsunuz. Bu durumda; 1000/5 = 200, çarpan , 200 olması gerekmezmiydi. Bir yerde yanılgı var. Rölenın çarpan degerlerinide, bu 900 e göre yapıyorsanız, herseyi başdan gözden geçirmenizi çneririrm.
hocam trafoda sabit kondanstör yok göremedim
250 kwar kondanstör var
max 250 amper akım çekiliyor tam kapasite çalışmıyor
ama

ya kondanstörleri tanımıyor off geçiyor manuel yazıyorum
ya çekip çekip bırakıyor harmonik alarmı kapatacam muhtemelen bundan olabilir
enjeksiyon makinesi olduğu halde kaldıki makine rezistans dolu omik yükte %60 indüktif aşmış durumda varmı böyle dünya anlayamadım

Son düzenleme:
trafo 630 kva sabit kondanstör rg3 12cs 1 kad bağlanmış 2 ci kad boş diğerleri ise karmaşık sistemi baştan sona yeniden sıraladım en başa 30 kwar koydum sabit kondanstörü role ve akım trafolarında önce koydum harmonik alarm açık olunca kondanstörler devreye girip çıkıyordu mecburen harmonik alarmı kapattım sonuç harika sadece çok az kapasitif var

sabit kondanstör 10 kwar acaba 7.5 mu yapayım

10 kvar 525-550 volt yapın.450 için 7,5.

Ekli dosyalar

• 10 kvar 525 volt=6 kvar 400 volt.jpg
    10 kvar 525 volt=6 kvar 400 volt.jpg
    63.7 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran