8 pinli step motor yardım

Window_s Abimin paylaştığı resimden gidersek red=krm a+, krm/byz da a- kabul et böyle bağlantıyı yap, diğerini de aynı şekilde motora komut gittiğinde istediğin yöne değil de ters dönerse b ile a nın bağlantılarını değiştir hepsi bu :). turuncu ve beyaz sanırım yeşillerin sargısının ortak ucu, siyahlar da a (krm ve krm/byz) grubu sargısının ortağı olmalı ölçü aletiyle bulursun.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Window_s Abimin paylaştığı resimden gidersek red=krm a+, krm/byz da a- kabul et böyle bağlantıyı yap, diğerini de aynı şekilde motora komut gittiğinde istediğin yöne değil de ters dönerse b ile a nın bağlantılarını değiştir hepsi bu :). turuncu ve beyaz sanırım yeşillerin sargısının ortak ucu, siyahlar da a (krm ve krm/byz) grubu sargısının ortağı olmalı ölçü aletiyle bulursun.
Foto alıntıdır, ızcıh yardımcı olur herhal
ilginiz için cok tesekkur ederım fakat bnım surucumde 4 adet cıkıs va a+ a- b+ b- motorda ise 8 kablo var seri yapıp bobınlerı 4 kabloya dusureyım fakat bobınlerın sıralaması nasıl olacak 1 bobın ucu hangısı 2 cı bobın ucu hangısı bunu bulamıyorum
resim-610.jpg

1 saate o motorun dönerken vidyosunu sayfaya ekledin ekledin, eklemezsen adresini ekle odun gönderecez.:D

Moderatör tarafında düzenlendi:
simdi a+ ve a- b+ ve b- hangı renkler
bagladım titriyor sankı ileri geri

Moderatör tarafında düzenlendi:
Videolardaki yolu izleyebilirsin. Dediğin gibi kablolar iptal edilerek de yapılıyor ancak tek tek deneyerek de yapabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri