8 kameralı guvenlık sistemi şeması

kaan026

Üye
merhaba arkadaslar apartmanımıza 2 kameralı bır guvenlık sıstemı kurmak ıstıyoruz ama azcok kendımız anlıyoruz ilcede oldugumuz ıcın daha ıyı anlayan bulamadık yardımlarınıza ıhtıyacımız olacak anlayan arkadaslara sımdıden tesekkur ederım.şimdi apartmanımız 5 katlı 21 daırelı sıstemde kameranın bırısı apartman gıtıs kapısında dıgerıde bahcede olacak ama bu ıkı goruntuyu tum daıreler evındekı televızyonlarından seyredecek ılave olarakta bır bılgısayar yonetım odasında kayıt yapacak bu sıstem ıcın hangı malzemelere ıhtıyacımız olacak bırde mumkunse basıt bır sema gonderebılecek arkadas varmı [email protected] bu arada baslıgıda yanlıs yazdım ozur dılerım 8 kamer deıl 2 kamera

kayıt cihazı ; ups; kablo;modülatör; gece görüşlü kamera; binanın anten santrali kameralar için besleme trafosu ; işin mantığı kameraların kabloları kayıt cihazının konacaı yere çekilir bnc soketle cihaza bağlanır burdan bir kablo ile çatıdaki santrale ulaşılır araya modülatör bağlanıp santrale giriş yapılır tv lerin s bantından yayın verilir buda 0 a hafıza edilir ....kolay gelsin..kablo alırken piyasada besleme ve koaksiyel bi arada olan cctv kablolar var ama tavsiyem ayrı ayrı çekmektir..

bilgisayarı demedim çünkü bence kayıt cihazı daha kullanşlı ve ekonomik bilgisayarın başına herkes geçip alakasız işler yapabilir buda seni uğraştırır

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri