75 KW'lık Asenkron Motor

arkadasım kontaktörün altındanda karsılıklı baglaman gerekiyor
1 2 3 1 2 3
s k g s k g bunada dikkat et. motoru yapman yeterli olmuyor.

Nasıl 123 123 Anlamadım :S

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
u v w z x y
siyah kahve gıri siyah kahve gıri bu sekilde olması gerekiyor yani kontaktör cıkısınıda motor kılemensi gibi baglıycaksın

bende fazla zorlayacağını sanmıyorum

bazi sekillerde

siyah kahve mavi
l l l
mavi siyah kahve

seklinde gelecek diyor kafam karisti

yok kardes suan imkanim yok sen buradan aciklasan kablo renkleri siyah kahve mavi
motor klemensinde
siyah siyah
kahve kahve
mavi mavi

baglanti boylemi olucak

bak kardeşim motor klemensinde renkleri karşılıklı bagla sonra panoya gec üçgen kontaktörüne 3 kabloyu bagla diyer üç kabloyuda üstteki kontaktör köprülerini takib ederek karşılına bagla mesela siyah bagladın üsten köprünün karşısına yine siyahı bagla yine anlamadıysan cizicem.

panodan Motor kılemensine gelen kabloların aynı faza denk gelen uclarını karşılıklı bağlıcaksın.kontaktürler ücgen konumundayken. ayrıca formda coksayıda Y/Ü şaması mevcut biraz araştırın.

nasil ucgen konumundayken ;s soyle bagladim

siyah kahvee mavi

siyah kahve mavi seklinde yani renkler birrbirini karsiliyor dogrumudur

nasil ucgen konumundayken ;s soyle bagladim

siyah kahvee mavi

siyah kahve mavi seklinde yani renkler birrbirini karsiliyor dogrumudur
sigortadan motor kılemensine kadar renkler uyumluysa aynı renkse doğrudur.sağlamasını kendıniz yapın.kılemeste aynı faz karşılıklı gelicek şekilde bağlanır.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri