75 KW dalgıç için kondansatör hesabı

kusura bakmayın ustalar işinize karışmak gibi olmasın 120 amper değildir dalgıç pompadan dalgıç pompaya göre değişir kompanzasyon yapıldığı zaman motorun çektiği akım düşedebilir düşmeye de bilir vansan döküm dalgıç pompa 2900 devir 151 amper çekiyor birine sordum 0.95 e yükseltildiğinde kondansatör değeri 51 kvar dedi banada pek inandırıcı gelmedi en fazla bende dedim 30 kvara yakındır veya 30 kvar altındadır 22 kvarda olabilir dedim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kusura bakmayın ustalar işinize karışmak gibi olmasın 120 amper değildir dalgıç pompadan dalgıç pompaya göre değişir kompanzasyon yapıldığı zaman motorun çektiği akım düşedebilir düşmeye de bilir vansan döküm dalgıç pompa 2900 devir 151 amper çekiyor birine sordum 0.95 e yükseltildiğinde kondansatör değeri 51 kvar dedi banada pek inandırıcı gelmedi en fazla bende dedim 30 kvara yakındır veya 30 kvar altındadır 22 kvarda olabilir dedim

Bir de bunu buraya doğru yazan olsa şaşarım. Hangi adam hesap kitap işiyle uğraştığı zaman teknik eleman teknik eleman iş bilen teknikerdir teknisyen zaten teknisyendir

Ben kalfalık okulunu bitireli yıllar oldu laf olsun diye yazmıyorum benim mesleğim belli elektrik tesisatçılığı ve pano monütörlüğü yıldız üçgen ve kompanzasyonu da biliyorum bilmiyorum değil kompanzasyonda motorlar sürekli devrede olmadı mı sabit kondansatör konulduğu zaman ceza ya girer mühendis ölçer teknik eleman alet işler teknik eleman övünür

Alıntı yapmadım istemeden oldu kusura bakmayın

Hocam ben cok cektim bu durumdan bi tane guc analizor ozellikli pens ampermetre al her faz icin ayri ayri kvar degerlerini veriyor.uyduruyorum her faz icin 10kvar veriyorsa bi tane 30kvar trifaze kapasitoru bagla tekrar olc cik isin icinden bunun disindaki cozumlerin tumu tahmini yaklasim degerleridir.ayrica motor tam yuktemi calisiyor azmi akim cekiyor cokmu akim cekiyor her durum icin kesin cozum isteniyorsa kusura bakmasin tesis sahibi kompanzasyon panosu kursun(bence gerek yok sonuc degismicek).
hic bir motor etiketi %100 dogru degil hele hele belli basli taninmis buyuk bir motor markasi degilse etiket nerdeyse uyduruk standart bisey yapistiyorlar benim yasadiklarim bu yonde

Motor Cosq değeri,yüke bağlı olarak değişir.
Düşük yükte düşük olur.

Motor Cosq değeri,yüke bağlı olarak değişir.
Düşük yükte düşük olur.
size bir şey diyeyim sayın abilerim sayın mühendisler sayın teknisyen ve teknikerler sayın kalfalar ve ustalar ve forum yöneticileri muhammed ustamızın dediklerine katılıyorum 75 kw bir mcc motor kontrol kumanda panosuna bağlanan 30 kvar elbette kurtarır kimi motorda kurtarmayabilir dalgıç motorun beygirini ikiye böldümü çıkan sonuca göre kondansatör konulur 18.5 kw bir dalgıç motopomp 25 beygir ikiye böldümü 12.5 kvar 37 kw 50 beygir ikiye böl 25 kvar geçen forumda bir üye yazmıştı 30 kw motora 15 kvar kondansatör bağladım diyor vede diyor kompanzasyon sayaç cezaya girdi diyor basittir 40 beygiri ikiye böldümü 20 kvar kurtarır formül yanıltabilir

van san marka dalgıç motopomp sordum birine eğer marka yazmak forum kurallarına aykırı değilse van san marka dalgıç motopomp 75 kw eski kataloğa göre 151 amper 51 kvar yeni şimdiki kataloğa göre150 amper 50 kvar 100 beygiri ikiye böldümü çıkan sonuca göre kondansatör koyabiliriz kompanzasyon tarafına

Moderatör tarafında düzenlendi:
yanlış yazdım kusura bakmayın sayın şef 112'nin dediklerine katılyorum muhammeddanın şudediklerine katılıyorum 100 de 100 etiketi elbet yanıltıyor doğrudur sayın genç arkadaş ta bir forum yöneticisi olarak ne dedi 150 kw yıldız üçgen dalgıç motopomp kompanzasyon yapıldığı zaman 90 kvar kondansatör kurtarır dedi ben sanmam 200 beygiri ikiye böl 100 kvar kurtarır

formül bende diyorum ve bide 100 de 50 100 de 75 100 100 gibi değerler ve etiketler yanıltabilir formüller ve etiketler yanıltabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,178
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri