7.5kw elektirik motoru yıldız üçgen bağlantı

Üçgen kontaktörünüzün üst girişine soldan sağa doğru U-V-W şeklinde yazın, U'nun karşısı Z olacak şekilde ölçün ve bağlayın aynı şekilde V'ye karşılık X'i bağlayın en son kalan uc ise Y ucu onuda W'ye karşılık bağlayın ve deneyin...Motorunuzun KW değeri 7.5 kw geçiş süresi olarak 8 sn yeterli olacaktır...geçiş süresi ile ilgili sıkıntı olursa ampermetre ile kalkış anından sonra çekilen sabit değeri nekadar sürede yakalıyor test edin tespit ettiğiniz değeri ( süreyi) baz alın ve o süreye ayarlayın...kolay gelsin

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar kontaktörlù yıldız ùçken bağlantı şemasını paylaşa bilirmisiniz

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forumu incelemek zahmetine katlanabilirseniz,asgari,30 adet şema bulabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar 7.5 kw elektirik motorumu yıldız üçgen bağlantı ile calılştırıyorum ama bir sorun var fikirlerinizi bekliyorum
Motor yıldızda sorunsuz yol alıyıor ama üçgene gecince motor boğuluyor ve sigorta attırıyor acaba neden kaynaklanır değerli fikirlerinizi bekliyorum.

faz uçlarını kontrol et üçgene geçerken fazlar çakışıyor olabılır

Forum istatistikleri

Konular
128,101
Kullanıcılar
449,801
Son üye
Ayşegülll

Yeni konular

Geri