7.5kw elektirik motoru yıldız üçgen bağlantı

Motor üçgende daha fazla akım çeker normal olarak, eğer arkadaşların önerilerini kontrol ettiğinde bir problem bulamazsan, küçük bir ihtimal ama atan sigortanın Akım sınır, motorun üçgen çalışmasındaki nominal akımı karşılıyormu bi kontrol et. Öyle bi sıkıntı varsa sigorta değiştirilip problemden kurtulabilirsin.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
eger yıldız kontaktörünün çıkışı vermiyordur veya yıldız üçgendeki yıldızın çalışma süresini uzat bi de bu şekilde dene

Merhaba arkadaşlar 7.5 kw elektirik motorumu yıldız üçgen bağlantı ile calılştırıyorum ama bir sorun var fikirlerinizi bekliyorum
Motor yıldızda sorunsuz yol alıyıor ama üçgene gecince motor boğuluyor ve sigorta attırıyor acaba neden kaynaklanır değerli fikirlerinizi bekliyorum.

ücgen baglantılarını kontrol et kısa devre varmı yokmu bak birde kacvaolt akım cekıyo onu kontrolet gövdede kacak varmıyokmu ona bak

motor daha once calısıyor ıse sokup takıldıgında tekrar calısmıyor ıse fazları karıstırmıssındır yıldızda kalkar ucgende bogulur

Motor klemens uçları yanlış olabilir. Klemensi kontrol edebilirsin...

bence sen motoru megerle bi ölç gözün kesmezse sarıma gönder :)

sorun çok basit ama cevabı çok üçken bağlantıyı bilmiyorsun galiba sargı karşılıkları üçgende ve yıldızda farklıdır şema bul ve bakarak yap bence

1. kademede çalışıyor fakat şarteli 2. kademeye aldıgında sigorta atıyor

Baglantilarin yalnis olabilr fazlar cakistigi icin sigorta atar ucgen baglantin R-S S-T T-R seklinde olmali

Arkadaşlar motorlarda yıldız üçgen denilen şey nedir lütfen yardım. Mesela yıldız üçgene yol verme nasıl oluyor

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri