7.5kw elektirik motoru yıldız üçgen bağlantı

Merhaba arkadaşlar 7.5 kw elektirik motorumu yıldız üçgen bağlantı ile calılştırıyorum ama bir sorun var fikirlerinizi bekliyorum
Motor yıldızda sorunsuz yol alıyıor ama üçgene gecince motor boğuluyor ve sigorta attırıyor acaba neden kaynaklanır değerli fikirlerinizi bekliyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
motorun üçgen ucları haslanmıs olabilir yıldız bağlayıp deneyin eğer sorun olmadan çalısıyosa yıldız üçgen tekrar yol vern sigorta tekrar atıyorsa klemens uclarını kontrol ettiriniz bizimde 55 kw bir motorumuzda aynısı olmustu klmens uclarını onattırdım sorunsuz çalısıyor...

Merhaba arkadaşlar 7.5 kw elektirik motorumu yıldız üçgen bağlantı ile calılştırıyorum ama bir sorun var fikirlerinizi bekliyorum
Motor yıldızda sorunsuz yol alıyıor ama üçgene gecince motor boğuluyor ve sigorta attırıyor acaba neden kaynaklanır değerli fikirlerinizi bekliyorum.

motor bağlantıları ,pano bağlantısı sökülüp takıldımı
üçgen kontaktörün ana kontakları kontrol edildimi
pano düzgün çalışırken,birdenmi ortaya çıktı arıza

üçgen kontaktörünün çıkış verip vermediğini kontrol edin belki motoru 2 faza bırakıyordur veya kontakları aşınmış olabilir

birde motorunuz üçgen çalışmaya uygunmu eğer uygunsa etiketinde üçgen 380 yıldız 660 yazması lazım

İmkanınız varsa motoru direk üçgen çalıştırın aynı arızayı verirse sorun büyük ihtimalle üçgen kontaktöründedir.

motorun yıldız üçgen çalışmaya müsait olduğunu;
-üçgen 380 yıldız 660 yada sadece üçgen 380 yazmalı
üçgen kontaktörünün bütün uçları anahtarladığına
üçgen geçiş zamanının uygun ayarladığınızdan emin olunuz..

kardeş motorun yıldızda kaltıgındaki dönş yönü ile üç gendeki dönüş yönü aynı yön olmalıdır üçgene gectiginde yıdızın tersine dönerse motor bogulur ve sigortayı attırır.

motor yıldız sarılmış olabilir

yıldız ücgen isede termik rölenin amperini yükselt bence

merhaba eğer kumandayı yeni dizmişsen yıldız sargılarına gelen fazlar üçgende faz bağlantıları aynı sargılara deng gelmiyo olabilir üçgen uçlarının fazlarını yer değiştirirsen çözülebilir benim demek istediğim yeni dizilmiş panolar için sistem eski ise üçgen kontaktörünede bakabilirsin kontaktörün kontağının biri geçirmez ise genne motoru yığabilir iki faza kaldığı için.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri