7,5 kw motoru yıldız üçgen harici çalıştırma

Arkadasım bu yuk altında çalısan hamur karıstırma sıstemıdır. ve 20 sene dırek 380v 50hz tek bır kontaktor ıle çalısmıstır.
kontaktorde motor kurmalı merlıngerın dır.
ben bu sıstemı kullandım ve devreye alması ve 20 yıl bakımını ben yaptım. bos konusmayalım .
7 adette 200kw 1500 d motor aynı sekılde dırek calıstırıldı.
ıstersen trafon yeterlıyse yıne yaparım aynı sıstem
bu fınlılerın yaptıgı ve projelendırdıgı bır sıstem yıllarca sorunsuz calıstı ve halende calısıyor

saygılarımla

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
daha detaylı bılgı ıstersenız verebılırım

Son düzenleme:
yıldız ucgen kontaktor ve sıstem bakımından ısraf

Boş konuşma budur.

özel bir haddehane de çalışıyoum. tav fırını giriş, itici ve çıkış kapaklarına hava perdesi koymayı düşünüyoruz. Maliyet açısından driver kullanmamamız soyledi. Bizde direk yol vermeyi düşünüyoruz. 380/660 Ü/Y 3 adet 15kw motorumuz var. Bu motorlar sürekliçalışacak ve 5-6 günde bir durdurulup tekrar çalıştırılacak. Direk üçgen yol vermek zaman içerisinde motorlara zarar verir mi? İlk başta çekeceği 5-6 kat akım değerini trafomuzun gücü karşılıyor. Tek sorun motorlar yeni olduğu için onların yanma tehlikesi. İlk yol vermede veya zaman içerisinde böyle birşey söz konusu olur mu? Saygılarımla. İyi çalışmalar

5 kW herhalde tabu olmuş... 5 kW ve üzeri motorlara Y-Ü yol verilir yazar ya kitaplarda herhalde bu sebepten...

Bir kaç saat önce 7,5 kW motora ( Bu herhalde 50 veya 60 ıncıdır) direk bağlantı ile kumanda panosu montaj ettik... Canavar gibi de çalışıyor ,maşaAllah...

aynen katılıyorum mesutelb bizim şantiyelerde 11 ve 15 kw 40 adet makinada motor var direk yol veriyoruz sorun olmuyor hiç kalkışda serbest olup zorlanmayınca devrinide aldıktan sonra korkacak bir şey yok :)bu 5 kw muhabbeti Molière'nin hastalık hastası hikayesine benziyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
160 KW motor direk kalkış.JPG
S.a. arkadaşlar şemada gördüğünüz gibi 160 KW lık bir motoru direk kaldırabiliyoruz. ben çimento sektörüne iş yapıyorum ve bu şekilde çalıştırdığımız sayısız motorumuz var. Suha arkadaşıma katılıyorum birtek yerli makinelerde yıldız-üçgene rastlıyoruz, acaba bizde kronikleşmiş bir yıldız-üçgen rahatsızlığımız mı var? gücümüz ve tesisatımız uygun ise çalışmaması gibi bir durum söz konusu değildir. saygılarımla

sayın tuarek bahsetmiş olduğunuz direk çalıştığını söylediğiniz 160Kw motorun kendisi ve panosunun resmini ekleyebilirmisiniz

direk yol verilen gördüğüm en büyük motor 22 kw dır.gördüğüm en büyük motorda 300 kw dır.bu motor sürücü ile çalışıyor 200 kw lık iki motor ise Y/Ü . Y/Ü neden bu şekilde yabana atarcasına yaklaşıyor ki.mecbur kalamadıkca sürücü, soft start, Y/Ü den vaz geçmem doğrusu.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri