6v lık adaptör yerine 12 v lık kullanabilir miyim?

Ege06

Üye
Merhabalar herkese. Elektrik/elektronik konusunda epey tecrübesizim. Bu forumdan haberdar olunca üyelik açıp sormak istedim.

Akvaryum için otomatik yemleme cihazı edindim hem pille hem adaptör kullanarak çalıştırılabilen, ancak kutudan adaptör çıkmadı. Adaptör bağlantı yeri fotoğraftaki gibi. Elimdeki adaptörlerde hep 12v yazıyor. Bu cihazda onları kullanamam değil mi? 6v lık adaptörler hangi cihazlarda kullanılıyor bilsem belki elimin altında vardır ona göre ararım.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• adaptör girişi2.jpg
    adaptör girişi2.jpg
    64.5 KB · Görüntüleme: 4
Merhabalar herkese. Elektrik/elektronik konusunda epey tecrübesizim. Bu forumdan haberdar olunca üyelik açıp sormak istedim.

Akvaryum için otomatik yemleme cihazı edindim hem pille hem adaptör kullanarak çalıştırılabilen, ancak kutudan adaptör çıkmadı. Adaptör bağlantı yeri fotoğraftaki gibi. Elimdeki adaptörlerde hep 12v yazıyor. Bu cihazda onları kullanamam değil mi? 6v lık adaptörler hangi cihazlarda kullanılıyor bilsem belki elimin altında vardır ona göre ararım.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.
12 volt adaptörü 6 voltta çalışan bir cihaz için kullanamazsın. 6 volt yazan bir cihaz 6 volt ile çalışır.
https://www.n11.com/urun/wellpower-...-kasa-55x25-mm-14667441?magaza=ankabilgisayar
böyle bir adaptör işinizi görür. bir de alttaki gibi bira arama yapıp inceleme yaparsanız hangi cihazları çalıştırabildiğini görürsünüz.
https://www.google.com/search?client=opera&q=6+volt+dc+adaptör&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
aslında adaptörler cihazların üzerinde yazılan voltajlara göre üretilirler. arasıra içlerinde uyuzları da çıkmıyor değil.5,5 volt-4,8 volt veya kusuratlı uyuz cihazlar.

Yeni bir adaptör edinmem gerekecek sanırım, elimdekiler bu cihaz için işe yaramıyor.

Detaylı açıklama için çok teşekkür ederim.

Yeni bir adaptör edinmem gerekecek sanırım, elimdekiler bu cihaz için işe yaramıyor.

Detaylı açıklama için çok teşekkür ederim.

Yeni adaptör alırken arti eksi polarite cikisina da dikkat edin. Artık bir standarta bindi ama cihazınızın giriş polaritesine bakın derim.

Jack ? , voltaj ? , amper ? , ürün kalitesi ? , vs gibi ?
Elektronik ürün satan satışı yapan saticidan deneyerek satın almanız.yararınızadır.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri