6Kva Online ups için aküleri dışarıdan sarj etmek

Selamun aleyküm arkadaşlar benim tunçmatik 6kva online upsim var 9ah üzerinde aküler vardı 2 sene civarı gitti ondan sonra yerine 7ah first power akü taktılar fakat ilk gün yarım saat 2.günde 10 dk 3. günde tık diye kapandı bende 2. el 16 adet vision akü aldım fakat ups voltajı 201' voltdan fazla vermiyor sarjı bitiriyor buda elektrikler gittiğinde 2 dk içerisinde cihazlar kapanıyor aküleri tek tek sarj edip desarj yaptım sağlam olanları taktım dısarıdan aküleri 14.5v veya 13.8V seviyesine ulastırabilecek ulastığında sarjı kesecek bir devre arıyorum bizim burada elektrikler cok sorunlu belayı buluyorum :(

Ups kendisi şarz edemiyormu. Harici şarz cihazı aküleri büyütürseniz gerekli olur.

"belayı buluyorum " derken ?

Şarz devresini kontrol ettirin. Akü kapasitesi büyümediği için harici şarz gereksiz. Gerilim yüksek olduğundan 220 volt doğrultulup şarz için kullanılıyordur. Devreye müdahele maliyetli ise haricen doğrultma yapılıp şarz yapılabilir. İzolasyon gerekiyor ise 200va civarı trafo sardırılarak yapılabilir. Benim olsa şarz işini çözerim (devreye müdahele etmeden) ama siz ne kadar yapabilirsiniz bilmiyorum. 216 voltluk sürekli takılı kalan şarz cihazı gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri