650w PSU enteresan problemi

Stokkugel

Üye
merhabalar corsair vs650 (tek kanal +12v) ilk revizyon güç kaynağımda yükte kapanma sorunu vardı çıkış kondansatörlerini değiştirdim ve teste tabi tuttum GTX770 ile Furmark testi yaptım 280 Watt yük 1 saat testte sorunsuz çalıştı. fakat test olarak diğer bilgisayarımdaki RX580 takınca orijinal ayarları tam yük 150 watt ile sorunsuz çalışıyor ama 180-200 watt bios switch deneyince kapanıyor sorunu nedir anlayamadım yardımcı olabilirmisiniz ? (RX580 Mining çıkması değildir ilk sahibiyim)

+12v Boşta = 12.096v
+12v Yükte = 11.303v (GTX770)
+12V Yükte = 11.448v (RX580)

edit: Tekrardan testi başlattığımda güç kesti sorunu çözemiyorum

Son düzenleme:
iyi akşamlar
soruna çözüm bulabildiniz mi ?
280w yük nereye baglayıp ölçtünüz ? ve hangi voltajdan ?

iyi akşamlar
soruna çözüm bulabildiniz mi ?
280w yük nereye baglayıp ölçtünüz ? ve hangi voltajdan ?
AIDA64 programından referans alarak ölçtüm multimetre elimde mevcut değil maalesef 280 watt gpu-z ile sadece ekran kartının çektiği tdp watt değerini gösteriyor önemli olanda buydu üstadım sorunu çözemedim çıkış kondansatörlerini değiştirdim bi nevi geçti gibi oldu sorun halen devam ediyor.

Anladım
çıkış kondansatörlerini değiştirdiginizde 11.44v değişim oldu mu ?ölçtünüz mü ?
200w güçte kapanması normal korumaya alıyor kendını 12v cıkışı baz alsak 16 amper yapar buda yüksek bir akım
Güç kaynaklarında üstünde yazan degerleri sürekli çalışma olarak baz almayın

bu arada power supply tek 12v kanalından 50a max. belirtilmiş ama 16 20 amperde kapanması söz konusu 11.44 v olarak gayet normal bu özelliklerdeki power'a göre

iyi akşamlar

50amper max yazabilir ama siz bu degeri hiç bir zaman göremessiniz anca ilk pik olabilir belki
şöyle düşünün 50amper*12v=600w yapar 5v -3,3 volt var bunların akımları var ozaman 1000w bulur
üstünde yazan degerleri baz almayın 15 amper sürekli veriyorsa cok iyi bile 11.44 volt yükseltile bilir ama gerek yok

2 adet güç kaynagını paralel baglaya bilirsiniz bu arada diyot ile yada kondansatör ekle şimdilik

şu an multimetre elimde mevcut değil yakın zamanda temin edip detaylı olarak ölçüm yapmam gerekiyor

Multimetre ile akım ölçmeye kalkma yakarsın 10A maximumdur elindeki
11.44v entegrede direnle oynayarak 12v cıkartırız ama bu sefer sistem boşta iken 12.5v-13,5v gelir saglıklı olmayaz pc için akü şarj cihazına döner güç kaynagı
benim düşüncem en ucuz yolla kondansatör ekle yada 2 adet güç kaynagı paralel baglaya bilirsin (diyot ile)

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri