64bit 32bit windows

patrol

Üye
arkadaşlar ben fi tarihinden kalma orcad kullanıyorum. dos altında çalışan.
windows xp ile de kullanıyordum bir sorun olmadan.
ancak yeni aldığım notebook 64bitlik ve windows7 var üzerinde.
bu programı artık kullanamıyorum. 32bitlik programı kullanamazsın gibi bir mesaj veriyor.
ve malesef bu programı kullanmaya devam etmem gerektiği için, nasıl bir çözüm yapacağımı bilmiyorum.
makinaya XP de kurayım, açılışta o işletim sistemini seçerim gibi düşündüm ama makina XP de kurdurmuyor.
kısaca bana bu makinada 32bitlik bir programı nasıl çalıştıracağımı anlatacak birine ihtiyacım var. (uyumluluk ayarları filan hepsini denedim olmadı)
teşekkürler.

bazı markalar notebooklarına xp driver desteği vermiyor ama şöyle bi çözüm bulunabilir sanırım win7 ye virtual pc benzeri bir program kurup o program vasıtası ile sanal bir xp yükleyebilirniz

orcad eğer xpde normal program gibi çalışan ama görünümü dos gibi ise çalışır düşüncesindeyim

notebookdaki win7 64bitlik olmayabilir x86(32bit) ile kurulmuştur muhtemelen

'orcad eğer xpde normal program gibi çalışan ama görünümü dos gibi ise çalışır düşüncesindeyim ' evet doğru düşünüyorsunuz.
virtual pc konusunu biraz açabilirmisiniz? nasıl yapabilirim?

Dostum bilgisayarın Virtualization Technologyi desteklemiyorsa VMware Workstation diye bi program var onu yükleyip xp mode çalıştırabilirsin.

o teknolojiyi destekliyormuş baktım. ama win7 home olunca bende, windows yardımcı olamıyor. prof win7 istiyor.
vmware deneyeceğim teşekkür ederim.

VMware Workstation sanal isletim sistemini sorunsuz ve süresiz programi nereden bulabilirim
XP de calisan Siemens programlarini yüklemek acisindan.

saygilarimla
Emtialaw

windows7 nin üstüne xp kuramazsın önce xp kurman gerekecek ki bundad muhtemelen zorlanacaksın çünkü ben yaptığımda xp yi c ye kurdum 7 i kurmaya çalıştığımda nereye kuracağını sormadan c ye kuruyor.
anlayacağın xp yi d ye kur 7 yi c ye kur
iyi şanslar.bu arada ben orjinal win7 yi kuramamıştım

32 bit kurulu 64de dönüşüm programal mümkünmü kurmadan

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler