640 a yangin koruma roleli sigma kompakt atiyor

yükte olmadan sorun vardı ?
sadece ana şalter enerjide .
tek tek siğortaları devreye alın .
Bütün bina çalışır vaziyette iki asansör şu pompaları ustalar şantiye elektriği kullanmıyoruz sayaçlar takılı

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sayaçlar takılı diyorsunuz her sayaçın siğorta ( devre kesici ) var bunlardan hiç biri atmıyor mu ?
sadece ana şalteri atıyorsa sayaçların yüksek amper çeken yerlerin birinde sorun vardır .
asansör , su pompaları vs gibi

Termik ayarından olduğunu sanmıyorum iki gündür atiyor 2 senedir bir defa atmadı birde bu şalter kendinden k a r li troidli olması daha mi iyi birde bunun yangin koruma özelliğini iptal edip troid bobin yapabilir miyim şimdiden cok tşk ederim

Bu kısmın rolesini indirdim daha sonra diğer katta sıcak hava tabancası ile band sokuyorlardı tabanca arızası nedeniyle bir daha attı

Toroidli olması halinde,arızayı bulana kadar eleltriksiz kalmazsınız ! .Şalterin içine açma bobine konabiliyorsa,aynı şalteri kullanabilirsiniz.Ancak,ben onuda değiştirmenizin uygun olacağını ! düşünüyorum.

Son düzenleme:
Bütün bina çalışır vaziyette iki asansör şu pompaları ustalar şantiye elektriği kullanmıyoruz
Toroidli olması halinde,arızayı bulana kadar
eleltriksiz kalmazsınız ! .Şalterin içine açma
bobine konabiliyorsa,aynı şalteri kullanabilir-
siniz.Ancak,ben onuda değiştirmenizin uy-
gun olacağını ! düşünüyorum.
#Samiinci# Bu salterin sol kenarindan iki kırmızı sağ kenarından 3 siyah kablo çıkıyor bunlar ne ise yariyor bi fikrim yok şimdiden tşk edrim
sayaçlar takılı diyorsunuz her sayaçın siğorta ( devre kesici ) var bunlardan hiç biri atmıyor mu ?
sadece ana şalteri atıyorsa sayaçların yüksek amper çeken yerlerin birinde sorun vardır .
asansör , su pompaları vs gibi
Ne saatteki giriş çıkış sigortalari ne de katlardaki panolardaki k a r ve sigortalari atmıyor

Son düzenleme:
İkili kablo açtırma bobini,üçlü kablo şalter pozisyon kontak çıkışı ! olabilir.Dokümanından inceleyin.Eğer öyle ise,toroid ve röle ilavesi ile işinizi bitirirsiniz.Önemli konu,rölenin harmoniklerden etkilenmeyen tip olmasıdır.

Son düzenleme:
İkili kablo açtırma bobini,üçlü kablo şalter
pozisyon kontak çıkışı ! olabilir.Dokümanın-
dan inceleyin.Eğer öyle ise,toroid ve röle ila-
vesi ile işinizi bitirirsiniz.Önemli konu,rölenin
harmoniklerden etkilenmeyen tip olmasıdır.
Ne tür bir role kullanmam gerekir bildiğiniz bir maka vs önerilerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim minnettarım

Kaçak akımın görünür hale ! gelmemesi nedeniyle,çözümler zorlaşmakta ve yanlış yollara sapılmakta ve çoğu zaman koruma devresi bilinçsizce devredışı yapılmaktadır.Öncelikle,kaçak akımı görülebilir hale getirmek ge-
rekir.Bunu yapan röleler kullanılması halinde sorun daha çabuk ve doğru çözülmektedir.
Toroid korumalarında,bu tip röleye öncelik verilmesinde fayda vardır.Çok çeşitli firmaların ürünleri vardır.Ben,ekteki röle sistemini kullanmaktayım.Simenstede benzer ürün var.

Ekli dosyalar

• CIRCUTOR RGU-10.pdf
    2.7 MB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Kaçak akımın görünür hale ! gelmemesi ne-
deniyle,çözümler zorlaşmakta ve yanlış yol-
lara sapılmakta ve çoğu zaman koruma dev-
resi bilinçsizce devredışı yapılmaktadır.Önce-
likle,kaçak akımı görülebilir hale getirmek ge-
rekir.Bunu yapan röleler kullanılması halinde
sorun daha çabuk ve doğru çözülmektedir.
Toroid korumalarında,bu tip röleye öncelik verilmesinde fayda vardır.Çok çeşitli firmala-
rın ürünleri vardır.Ben,ekteki röle sistemini
kullanmaktayım.
Sami inci çok tşk ederim verdiğiniz bilgiler için benim söylediğim kablolar 'la yapılır bu değil mi! Hiç troid role bağlamadım kusura bakmayın çok bunaltiyorum sorularımla

Besleme kablosu çapına uygun toroidal akım trafosu + Röle + Açtırma bobinli kombinas
yondur.Forumumuzda,bu konu ile ilgili oldukça geniş bilgi bulabilirsiniz.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri