6230 arçelik restansı akım veren röle yanıyor.

Ali01kor

Üye
6230 arçelik bulaşık makınası restansa akım veren röle sürekli yanıyor ne yapabilirim. röle 9v restans sağlam ısıtıyor. sağdaki röle defalarca değiştirdim. yandı acil yardım lütfen. Rölede 220 v geçti kısım yanıyor.
55495

Son düzenleme:
Otel kontaktörü de denilen mini kontaktör alın. Makine içinde konulacak yer bulunur.
Röle ile kontaktörü sürersiniz.
Eski makinelerde ısıtma sistemi böyle çalışırdı. Belki piyasada halen vardır.
Screenshot_20190712-112636_Google.jpeg

Otel kontaktörü de denilen mini kontaktör alın. Makine içinde konulacak yer bulunur.
Röle ile kontaktörü sürersiniz.
Eski makinelerde ısıtma sistemi böyle çalışırdı. Belki piyasada halen vardır.Ekli dosyayı görüntüle 55496
Üstadım ben fasla bu işlerden anlama rica etsem baglantı noktaları şemasal olarak atarmısınız. teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
röleden önce ayağına giden dirençleri kontrol edip değiştiriniz ve üzerinde 400 yada 450 volt yazan kondastörü mutlaka değiştiriniz

6230 arçelik bulaşık makınası restansa akım veren röle sürekli yanıyor ne yapabilirim. röle 9v restans sağlam ısıtıyor. sağdaki röle defalarca değiştirdim. yandı acil yardım lütfen. Rölede 220 v geçti kısım yanıyor.
Ekli dosyayı görüntüle 55495
kartınızın besleme devresi arızalı getirin yada gönderin tamirini yapalım.tel. 0536 462 18 59

nasıl çözüldüğünü anlatırsan biz bilgi sahibi oluruz
Kondasatorleri değiştirdim. Büyük ve küçükleri.

Benim atigim görsel de var. En büyük olan 305 volt sanırım 1 mikrofirat diğer iki yuvarlak olan kondansatör ler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri