6230 Arçelik bulaşık Makinesi

Ali01kor

Üye
Röle patladı yeni takdim tüm kondansatör leri değiştirdim. Röle nin bobin bacaklarına 9 volt akım gelmiyor. 1.30 gibi akım var suyu ısıtmıyor lütfen yardım.
61851
15831631507251424694277.jpg
61850

Son düzenleme:
tristör arızalıdır resimleri, büyütüp göremiyorum, olası arızayı söylüyorum.

Son düzenleme:
Selamün aleyküm
Ustalarım Benim bulaşık makinasında taşma swici yandı değiştirdim.Ama şu an su almıyor.
Başlat yaptığımda Yıkama ledi yanıyor.boşaltma pompası çalışıyor.durduğunda başka bir işlem yapmıyor.
Swiçten karta besleme geliyor.valf sağlam.Kartın su alma valf çıkışında enerji yok.(valften geriye doğru kabloyu takip ettim).Kartın üzerinde herhangi bir soğuk lehim,patlak bir eleman tespit edemedim.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Selamün aleyküm
Ustalarım Benim bulaşık makinasında taşma swici yandı değiştirdim.Ama şu an su almıyor.
Başlat yaptığımda Yıkama ledi yanıyor.boşaltma pompası çalışıyor.durduğunda başka bir işlem yapmıyor.
Swiçten karta besleme geliyor.valf sağlam.Kartın su alma valf çıkışında enerji yok.(valften geriye doğru kabloyu takip ettim).Kartın üzerinde herhangi bir soğuk lehim,patlak bir eleman tespit edemedim.
kardeşim taşma sivicinin yanması elektroik kartı arızalandırmaktadır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamün aleyküm
Aleykum selam ve rahmetullah.

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri